Koło Gospodyń Wiejskich w Dmochach Wypychach Gmina Czyżew (Przewodnicząca Pani Stanisława Pawlak), pozyskało w roku bieżącym dotację na ciekawy projekt kulinarny pt. Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 - „Dla każdego coś dobrego, czyli słodkie smaki dziedzictwa Powiatu Wysokomazowieckiego”. Patronat honorowy nad projektem objęli Pani Anna Bogucka Burmistrz Czyżewa oraz Pan Bogdan Zieliński Starosta Wysokomazowiecki.

Inicjatywa realizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym Ziemi Czyżewskiej i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Czyżewie. Zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.

Ze wszystkich gmin powiatu oraz miasta Wysokie Mazowieckie pozyskujemy receptury kulinarne na tradycyjne dania słodkie wraz ze zdjęciem. Natomiast dzieci z instytucji oświaty i kultury Gminy Czyżew, biorą udział w konkursie plastycznym pt. „Tradycyjne słodkości dla domowników i gości”. Zebrane materiały znajdą się w specjalnie wydanym, kolorowym folderze. Podsumowanie projektu planowane jest we wrześniu 2021 roku z okazji obchodów „Europejskich Dni Dziedzictwa”. W ramach podsumowania zostanie rozstrzygnięty w/w konkurs plastyczny - z uwagi na to prosimy laureatów, ich opiekunów i rodziców o bieżące sprawdzanie informacji nt. podsumowania [data, godzina].

Tradycja celebrowania dziedzictwa kulturowego w Gminie Czyżew z okazji „EDD” sięga 2011 roku. Realizatorem wrześniowej inicjatywy od dziesięciu lat jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie- zapraszamy w sobotę 11 września 2021 r. (info szczegółowe na stronie internetowej pod linkiem)

minis słodkości

słodkość2021