Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprosił dzieci z przedszkola, zerówek i klas 1-3 SP instytucji kultury i oświaty Gminy Czyżew, do udziału w konkursie plastycznym "Tradycyjne słodkości dla domowników i gości". Zgodnie z regulaminem wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się we wrześniu br. (informacje aktualne będą podawane na bieżąco). Konkurs jest realizowany w ramach projektu Koła Gospodyń Wiejskich „Dmochy Wochy” pt. „Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 – Dla każdego coś dobrego, czyli słodkie smaki dziedzictwa Powiatu Wysokomazowieckiego”, na realizację którego organizacja otrzymała dotację z Powiatu Wysokomazowieckiego. Partnerem KGW, oprócz GOK-u w Czyżewie, jest Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej. Podsumowanie projektu odbędzie się we wrześniu br. w świetlicy miejskiej w Czyżewie. Patronatu honorowego projektowi udzieliła Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński. Patronat medialny nad projektem objęły portal wysokomazowiecki24.pl, eWysMaz.pl i Tygodnik Podlaski „Kontakty”. Konkurs realizowany jest jako jedno z działań inicjatywy o zasięgu powiatowym. KGW zbiera do folderu receptury na tradycyjne słodkości oraz zdjęcia gotowych potraw. Znajdą się w nim również wybrane prace z konkursu dla dzieci.

fotogaleria prac

0000fotogaleria

Karpatka Wiktor Kędzierski 10 lat Szkoła Podstawowa w Czyżewie op

Mazurek Patrycja Jabłonowska 6 lat Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem op

Lista laureatów:

Komisja konkursowa: przewodnicząca- Katarzyna Kostro (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie) oraz Katarzyna Kazimierczuk (Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew, SKZCz), Katarzyna Pawlak- Zaręba (KGW „Dmochy Wypychy”, SKZCz), Agnieszka Ołdakowska (GOK w Czyżewie, SKZCz), Anna Kazimierczuk (GOK w Czyżewie, SKZCz), wyłoniła laureatów "słodkiego" konkursu.

Kategoria wiekowa 3- 4 lata

I miejsce- Łucja Gaczkowska, Gminne Przedszkole w Czyżewie, op. Danuta Suchodolska

II miejsce- Lidia Janczewska, Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej, op. Alicja Średnicka- Grodzka

Wyróżnienie- Nela Sienicka, Gminne Przedszkole w Czyżewie, Bogusława Pietruszewska