Wszelkie informacje na:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    lub   tel. 604-530-457   lub GOK 86-2755- 269 p.Ania

Wszystkie dyplomy wraz z folderami zostały przesłane pocztą. 

Kto nie odebrał jeszcze upominku [jeden nadal czeka u p.Ani], to prosimy o niezwłoczne zgłoszenie się do GOK-u w Czyzewie, do 10 listopada 2021. Po tym terminie nagroda zostanie przekazana na inny konkurs lub działanie, i nie będzie możliwy jej odbiór. Jeśli ktoś, przez przypadek, nie odebrał lub otrzymał też dyplomu i folderku, to prosimy również o kontakt - do końca listopada najpóźniej. 

Zgodnie z obietnicą jedna z nagród została przekazana w pierwszej połowie września, do Nadleśnictwa Rudka. Proszę o zgłoszenie się do Pana Błażeja Safaryna.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

aktualne informacje na dzień 01.09.:

Wręczenie nagród i dyplomów planowane jest w piątek 3 września o godz. 9.00. na scenie na stadionie miejskim w Czyżewie

Do 31 sierpnia laureaci/ ich opiekunowie mają obowiązek potwierdzić udział w podsumowaniu konkursu - najlepiej SMS-em na w/w telefon podając oczywiście imię i nazwisko laureata oraz czy bedzie osobiście, czy też odbierze ktoś za niego upominek.

Miejsce: scena w kompleksie sportowo- rekreacyjnym ul. Zarzecze [zalew-stadion-park], podczas Festynu "SamoRządowe Przygody z Nauką". Po odbiorze upominków i dyplomów na scenie, zostajemy na stadionie. W sali głównej siedziby Klubu Sportowego "Orlęta Czyżew" [na terenie stadionu, tuż przy wejściu przez bramę główną] będzie wystawa prac pokonkursowych. Po "coś" słodkiego oraz mały upomineczek można się zgłaszać do namiotu promocyjnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie - mówcie obsłudze namiotu, że jesteście z konkursu o Kardynale Wyszyńskim. 

Proszę sie ubrać stosownie do prognozy pogody, gdyż wręczenie bedzie na świeżym powietrzu [na stadionie znajdują sie zadaszone trybuny]. Bardzo proszę być już o 8.55 pod sceną, by wszystko przebiegło sprawnie. Dopiero po oficjalnej części bedzie można wejść do pomieszczenia z wystawą. Powręczeniu dyplomów na scenie specjalnie dla Was drodzy laureaci szkoła średnia przygotuje krótki, ale ciekawy i piękny w treści montaż słowno- muzyczny nt. Kardynała Wyszyńskiego. Ogólnie ta impreza [potrwa do 14.00] jest ciekawa i wartościowa, będzie dużo atrakcji, więc napewno bedzie sympatycznie. Zapraszamy! Plan poniżej.

festyn 03.09. plakat inf 1

galeria prac laureatów cz. I

0000fotogaleria

 

galeria prac laureatów cz. II

0000fotogaleria

 

cz. III prac laureatów bezpośrednio w artykule - pod listą nagrodzonych i wyróżnionych

Laureaci Regionalnego Konkursu Plastyczno 1

wysz kard 1

wysz kard 8

wysz kard 7

wysz kard 4

wysz kard 32

wysz kard 28

wysz kard 27

wysz kard 26

wysz kard 24

 wysz kard 23

wysz kard 22

wysz kard 21

wysz kard 20

wysz kard 13

wysz kard 10

 Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt "Wspominamy patrona roku 2021. - Stefana Kardynała Wyszyńskiego". GOK jest partnerem Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej w realizacji zadania publicznego o tej samej nazwie. Inicjatywę realizują też wspólnie Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w której to placówce odbędzie się podsumowanie projektu (planowany wstępnie na koniec sierpnia lub początek września br.). Należy nadmienić, iż zadanie publiczne zostało dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a dotację w konkursie na realizację zadań publicznych w roku 2021, zdobyło nasze lokalne Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej. Patronat honorowy nad działaniem objęła Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński. Patronat medialny objęły: portal wysokomazowiecki24.pl, eWysMaz.pl oraz Tygodnik Podlaski "Kontakty". Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i wszelkimi informacjami (poniżej). Poniżej zamieszczamy również metryczkę do pracy oraz listę przykładowych cytatów autorstwa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, jak też przykłady realizacji prac z projektu w roku 2018. Stefan Kardynał Wyszyński jest patronem roku 2021. Zostanie beatyfikowany 12 września br. Dzięki dofinansowaniu projektu z wybranych prac uczestników i laureatów zostanie stworzony pamiątkowy folder, który będzie wkładem nas wszystkich - realizatorów i uczestników projektu - w obchody "Roku Stefana Kardynała Wyszyńskiego". Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych od 4 kl. SP wzwyż. Prace należy przekazać/ wysłać do ZSOiZ w Czyżewie najpóźniej do dnia 14.06.2021. (poniedziałek).

Lista cytatów [przykładowych]:

- JEŻELI NAJBARDZIEJ NIEWINNE I BEZBRONNE DZIECKO NIE MOŻE CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE W JAKIMŚ SPOŁECZEŃSTWIE, WÓWCZAS JUŻ NIKT BEZPIECZNIE CZUĆ SIĘ W NIM NIE MOŻE!

- BEZ MIŁOŚCI CZŁOWIEKA, BEZ ZROZUMIENIA JEGO WYSOKIEJ GODNOŚCI I POSŁANNICTWA, NIE MA MOWY O DOBRYM RZĄDZENIU LUDŹMI W NARODZIE CZY PAŃSTWIE.

- NA KAŻDYM KROKU WALCZYĆ BĘDZIEMY O TO, ABY POLSKA POLSKĄ BYŁA, ABY W POLSCE PO POLSKU SIĘ MYŚLAŁO.

- Z DROBIAZGÓW ŻYCIOWYCH WYKONANYCH WIELKIM SERCEM POWSTAJE WIELKOŚĆ CZŁOWIEKA.RATOWAĆ WARTOŚCI ŻYCIAWARTOŚCI ŻYCIAWŚCI ILEKROĆ DO TWOJEGO POKOJU WCHODZI KOBIETA, ZAWSZE WSTAŃ, CHOĆBYŚ BYŁ NAJBARDZIEJ ZAJĘTY.

- Choćbyś przegrał całkowicie zbierz się, zgarnij, dźwignij, zacznij od nowa! Spróbuj budować na tym co w tobie jest z Boga.

- Drobne i nieznaczne dokonania mogą nas uczynić wielkimi, podczas gdy wielkie mogą nas upodlić, jeśli są źle wykonane.

- Ludzie mówią - "czas to pieniądz". Ja mówię inaczej - "czas to miłość". Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa.

- Nie ma takich sytuacji, w których by jeszcze miłość nie miała czegoś do powiedzenia.

- Od siebie trzeba wymagać najwięcej.

Zachęcamy również do samodzielnego poszukiwania myśli autorstwa Kardynała. Poniżej znajdują się przykłady realizacji prac plastycznych z 2018 roku. 

 wysz1kard 1

wysz1kard 3

wysz1kard 2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aby symbolicznie uczcić osobę oraz dorobek intelektualny Stefana Kard. Wyszyńskiego zapraszamy do obejrzenia ciekawych prac plastycznych z konkursu "W 100-lecie Odzyskania Niepodległości podążamy za autorytetami wolności: Św. Jan Paweł II, Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, Stefan Kard. Wyszyński", który w 2018 roku zrealizowany został przez: Bibliotekę Publiczną Gminy Czyżew, Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej, Szkołę Podstawową w Rosochatem Kościelnem oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Patronatu honorowego inicjatywie udzielili Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka oraz Alfreda i Józef Popiełuszko. Celem konkursu był rozwój talentów artystycznych oraz zapoznanie z przesłaniami nt. idei wolności autorstwa: Św. Jana Pawła II, Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego. Uczestnicy ilustrowali wybrane cytaty autorstwa wspomnianych osobistości. Wystawa wybranych prac, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibliotekę Publiczną Gminy do obejrzenia od dnia 08.01.2021 r., w Czyżewie w holu siedziby biblioteki na II piętrze (ul. Polna).

poniżej fotogaleria prac plastycznych

0000fotogaleria

  poniżej: wystawa prac na holu biblioteki w Czyżewie

 

wysz2

2145

 

Wyszyński kardynał 1100x434

Projekt bez tytułu 4 1024x683

homagium Jan Pawel II papiez Kard Wyszynski.600px

unnamed

Do góry ↑