"Święto Rodziny 2021" w Czyżewie odbyło się w słoneczną niedzielę 20 czerwca.

Tegoroczne Święto Rodziny w Czyżewie za nami!

W tym roku uczestnikom oraz organizatorom festynu wyjątkowo dopisała pogoda. Dzięki temu nad zalew i do parku przybyło mnóstwo mieszkańców gminy oraz gości. Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro przedstawiła program „Święta Rodziny” zachęcając do korzystania z licznych atrakcji. Festyn otworzyła oficjalnie Pani Burmistrz Anna Bogucka, która podziękowała za liczną obecność. Nadmieniła, iż widzimy się pierwszy raz na imprezie plenerowej po czasie pandemii. Życzyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i radosnej zabawy.

Z plaży i urządzeń wodnych, kajaków i rowerków, chętni korzystali przez cały dzień. Na dzieci czekały stoiska handlowe, kolorowe balony, wata cukrowa i popcorn. Rozstrzygnięte zostały konkursy: plastyczny „Portret Mamy” oraz wędkarski. Nagrody i dyplomy wręczał Pan Jerzy Sienicki Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czyżewie, Pan Kamil Wasilewski Prezes Koła Wędkarskiego w Czyżewie oraz Pani Kasia i Pani Ania z GOK-u. W parku na skwerkach dzieci korzystały z „Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych” (m.in. stoisko cyrkowe, twórcze, duże bańki, balonowe cuda, stoisko mydlane). Biblioteka Publiczna przeprowadziła loterię fantowa oraz akcję „Książka na start”. Nad zalewem ogromną popularnością cieszyły się urządzenia rekreacyjne, zamek, dżungla i trampolina. Dzieci z koła wokalnego Pani Agnieszko Ołdakowskiej zaśpiewały wesołe piosenki dedykowane rodzicom, natomiast z koła teatralnego Pani Ani Kazimierczuk, znany i lubiany utwór „Witajcie w naszej bajce”. Następnie śpiewając go przeszły w bajkowym, barwnym korowodzie po parku. Jedną z atrakcji festynu był też spektakl „Dobre uczynki Wróżki Marcelinki” Teatru Profilaktycznego Edukacji i Animacji „Magik”. Dzieciom podczas spacerów w parku towarzyszyły „zwierzaki” i postacie bajkowe, które pojawiły się dzięki uprzejmości Pana Jarosława Kozłowskiego.

Podczas festynu miała miejsce również kwesta na rzecz „Rycerza Mikołaja” chorego na SMA, przeprowadzona przez uczniów ZSOiZ w Czyżewie, której to szkoły stoisko promocyjne można było odwiedzić. Na rzecz „Rycerza Mikołaja” młodzież zebrała. 282,46 zł. Zbiórkę koordynowała Pani Monika Wiśniewska z Czyżewa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę podczas festynu!

0000fotogaleria

wiktorz

świeto rodziny 2021 plakat aktualna mała

MOBILNA BIBLIOTEKA Gminy Czyżew proponuje:

1. „Mała książka – wielki człowiek”

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.

Będzie możliwość skorzystania z oferty podczas Święta Rodziny na Miejskim Stadionie. Aby zostać czytelnikiem potrzebny jest PESEL.

Oprócz dzieci w wieku przedszkolnym zapisać będą mogli się wszyscy, którym z książką jest po drodze.

2. Loteria fantowa.

Można będzie spróbować szczęścia w naszej loterii, a wśród fantów nie tylko książki ale także inne ciekawe upominki.

3. Baśniowy Świat Kolorowanek.

Dobre uczynki wróżki Marcelinki 3

ŚR www 2021