Coroczną tradycją Gminy Czyżew jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Zapraszamy do obejrzenia retrospektywnej prezentacji z lat 2005- 2020.

Coroczną tradycją Gminy Czyżew jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Od 2005 roku Gminy Ośrodek Kultury w Czyżewie we współpracy z Nadleśnictwem Rudka, organizuje Regionalny Konkurs Plastyczno- Ekologiczny promując ideę recyklingu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji fotograficzno- muzycznej z gminnych obchodów święta ph. "Nasza Ziemia", które gościnnie odbywały się również w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz w Szkółce Leśnej w Korycinach.

Obchody Święta Ziemi realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zawsze wspiera Gmina Czyżew oraz placówki edukacyjne z jej terenu.

W 2017 roku zorganizowany był projekt z dotacji Powiatu Wysokomazowieckiego pt. „gdzie natura - tam kultura” (dofinansowanie dla Stowarzyszenia  Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej), w ramach którego uczestnicy wyjazdu edukacyjnego mieli okazję odwiedzić Ośrodek Edukacji Leśnej  "Cyraneczka" Nadleśnictwa Rudka pod Pietkowem oraz Waniewo "Narwiański Park Narodowy".

link do video

link do rozmowy z p.Anią Kazimierczuk w Radiu Nadzieja nt. gminnych obchodów Święta Ziemi

1 tytuły konkurów plastycznych 1

2 tytuły konkurów plastycznych 2