Po raz kolejny nasza gmina dołączyła do akcji "Niepodegła do Hymnu!". Świętowało z nami Gminne Przedszkole w Czyżewie, w którym dzieci pięknie i odświętnie ubrane odśpiewały  "Mazurka Dąbrowskiego".

 https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/

grupa Pani Agnieszki Bartosz

hymn3

grupa Pani Danusi Suchodolskiej

hymn2

grupa Pani Bogusi Pietruszewskiej wraz z Panią Dyrektor Marią Krystosiak

hymn1

 

Przedszkolaki z Rosochatego Kościelnego

0rk

1rk

2rk

3rk

4rk

5rk

6rk

7rk

8rk

9rk

10rk

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę. 

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego. By to ułatwić zachęcamy wszystkie stacje radiowe i telewizyjne by 11 listopada w samo południe wyemitowały Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawiamy też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami (nuty zamieszczamy na dole tej aktualności). 

Na naszej mapie wydarzeń można też znaleźć miejsca, gdzie oficjalnie będzie wykonywany Mazurek Dąbrowskiego – w czasie uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą.  Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych – liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

czyżew do hymnu 2020 www plakat

Informacje powyżej pochodzą ze strony internetowej niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/

Szczegóły akcji m.in. grafika, słowa, nuty na stronie internetowej niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-2020-dolacz-do-akcji/

Do góry ↑