W czasach epidemii koronawirusa mieszkańcy naszej gminy chętnie i licznie włączyli się w szycie maseczek ochronnych potrzebującym.

W czasach epidemii koronawirusa mieszkańcy naszej gminy chętnie i licznie włączyli się w szycie maseczek ochronnych potrzebującym. Akcję zainicjowała Burmistrz Czyżewa, dzięki której urząd gminy zakupił i przekazał tym osobom, które nie miały własnych, niezbędne materiały. Warto nadmienić, iż w ramach inicjatywy mieszkań nie tylko szyli, ale też zakupili i przekazali gotowe maseczki, użyczyli maszynę, materiały, itd. Pomoc i współpraca przybrała więc różnorodną formę i była wykonywana z dużym zaangażowaniem, za co jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni. W akcję szycia maseczek zaangażowali się: Urząd Gminy Czyżew, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, Klub Senior+ Gminy Czyżew, KGW „Kobietkowo” Rosochate Kościelne, KGW „Dmochy Wypychy", KGW „Herbasianki” Kaczyn Herbasy, Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej oraz indywidualni mieszkańcy gminy. Serdecznie wszystkim dziękujemy! Uszyte i podarowane maseczki zostaną przekazane Szpitalowi Ogólnemu w Wysokiem Mazowieckiem.

maseczki2

masdeczki3

maseczki1

gmina maseczki www

Do góry ↑