12 stycznia 2019 r. odbyła się osiemnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Kostro- Dyrektor GOK-u, która powitała licznie zgormadzoną publiczność. Podczas prezentacji zaszczycili nas swą obecnością m.in. Radny Powiatu Pan Jerzy Pakieła, Dyrektor  Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach Pani Izabela Bogucka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem Pani Bogusława Kossakowska oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie. 

Prezentacje kolędnicze zainaugurował sympatyczny wiersz „Świąteczne pierniczki” w wykonaniu podopiecznych Pani Ani Kazimierczuk z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u. Na zakończenie występu dzieci rozdały publiczności smaczne pierniki.

Następnie uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kościelnem, przygotowani do występu przez Panię Irenę Janczewską, Panią Wiesławę Sakowicz i Panią Annę  Zaborowską, zaprezentowały przepiękne widowisko jasełkowe, które wzbudziło zachwyt publiczności.

Na scenie wystąpiły również „Herody  z Gminy Boguty”, którzy zaprezentowały tradycyjne widowisko wywołując wśród publiczności zarówno śmiech (dialogi Żyda i diabła), jak i chwilę refleksji (monologi śmierci).

Przepiękny koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek wyśpiewali utalentowani, mali i młodzi wokaliści, podopieczni Pani Agnieszki Ołdakowskiej z zespołów wokalnych „B-moll” i „Nova Noota” Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie.

Prezentacje zakończyły „Herody Gminy Czyżew”, pod wodzą „króla” Pana Stanisława Kamianowskiego. Aktorzy swą grą zachwycili widownię, czego dowodem były gromkie brawa i salwy śmiechu, szczególnie z uwagi na monologi Żyda.

Na zakończenie Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro  złożyła wszystkim noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Licznie zgromadzona publiczność z żalem, ale i z ogromną satysfakcją opuszczała po niemalże dwóch godzinach, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

0000fotogaleria

DSC 0721

DSC 0681

DSC 0661

DSC 0606

DSC 0784

DSC 0604

plakat kolędnicy 12.01.2020 www

Do góry ↑