25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się „X Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej” pod patronatem Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej... , ..., która była pomysłodawczynią inicjatywy przed 10 laty. Warto podkreślić, iż tegoroczny jubileusz czyżewskiego konkursu zbiega się z narodowymi obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pani Burmistrz podziękowała serdecznie za uczestnictwo młodzieży- pasjonatom wiedzy o przeszłości, natomiast za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie- nauczycielom historii z poszczególnych szkół. Wyraziła również uznanie dla pracy komisji oraz corocznej organizacji inicjatywy przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Nadmieniła jak ważna jest pamięć o przeszłości dla budowania tożsamości każdego Polaka oraz naszego całego narodu. Zaprosiła również wszystkich na uroczyste obchody święta „11 Listopada”.
W tym roku uczestnicy konkursu przygotowywali się do sprawdzenia swojej wiedzy w temacie „Mieszkańcy Czyżewa i okolic w walce o Odzyskanie Niepodległości”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół Gminy Czyżew, których do udziału przygotowali nauczyciele: Elżbieta Szulborska (SP Rosochate Kość.), Hanna Łepkowska (ZSOiZ Czyżew), Danuta Włostowska (SP Dąbrowa Wlk.) oraz Adam Pieńkowski i Małgorzata Godlewska (SP Czyżew).
Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Norbert Tomaszewski (kustosz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu) oraz członkowie: Anna Kazimierczuk, Przemysław Wasilewski, Elżbieta Szulborska, Danuta Włostowska, Hanna Łepkowska i Adam Pieńkowski, do finału zakwalifikowała w tym roku wyjątkowo dziewięć osób z najwyższą liczbą uzyskanych w teście punktów. Uczniowie pisali eseje na zadany przez komisję temat. Prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Olga Filipczyńska - SP Rosochate, Amelia Wdzieńkońska- SP Dąbrowa Wielka, Monika Jabłońska- SP Rosochate 
II miejsce: Julia Jadczak ZSOiZ Czyżew, Dawid Kulesza- SP Czyżew, Kamil Dąbrowski- SP Rosochate
III miejsce: Bartosz Kaczyński- SP Rosochate, Tomasz Steckiewicz- SP Rosochate, Zuzanna Orłowska- SP Rosochate
wyróżnienia:
- SP Rosochate- Michał Zaborowski, Dominik Dąbrowski
- SP Czyżew- Wiktoria Anna Sienicka, Kamila Jaźwińska, Maksymilian Biegaj, Katarzyna Lubowicka, Wioleta Zawistowska
 
0000fotogaleria
 
 
DSC 0002
 
VIDEO MIX ORŁOWSKI CZYŻEW TEL.514 520 872 359
 
VIDEO MIX ORŁOWSKI CZYŻEW TEL.514 520 872 342
 
VIDEO MIX ORŁOWSKI CZYŻEW TEL.514 520 872 348
 
 
Do góry ↑