Przedstawiciele trzydziestu trzech grup z całego Województwa Podlaskiego, w tym reprezentujące Gminę Czyżew „Kobietkowo”, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, uczestniczyli w Tykocinie w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym pn. "Tradycyjny stół wigilijny". Organizatorem konkursu był Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich UMWP.

Jury konkursu, w skład którego weszli m.in. Ks. Jarosław Stefaniak -proboszcz parafii w Tykocinie (przewodniczący), Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński oraz Wojewoda Podlaski-Bohdan Paszkowski, przyznało prezentacji „Kobietkowa”z Rosochatego Kościelnego „Wyróżnienie”.
- Przesłaniem konkursu jest pielęgnowanie tradycji, dlatego bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie, jakie włożyliście w przygotowanie potraw i stołów, a przede wszystkim w to, że dbacie, aby te tradycje polskiego stołu, tak ciekawe i różne w naszym województwie, były wciąż żywe i aby o nich nie zapomniano - dziękował uczestnikom spotkania Marszałek Jerzy Leszczyński.Gratulujemy Paniom i życzymy dalszych sukcesów!

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo_i_srodowisko/rolnictwo_srodowisko/pyszki-safor-i-sledzie-czyli-podlaskie-przy-tradycyjnym-stole.html

Kobietkoowoo 1Kobietkoowoo 2Kobietkoowoo 3Kobietkoowoo 4Kobietkoowoo 5Kobietkoowoo 6Kobietkoowoo 7

Do góry ↑