Tegoroczne spotkania teatralne w czyżewskim GOK-u odbyły się pod hasłami „poezja- proza- dramat- teatr”. 16 oraz 17 listopada licznie odwiedzili nas uczniowie miejscowego przedszkola, Szkoły Podstawowej oraz ZSOiZ w Czyżewie, jak też Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kość. Publiczność, która brała udział w trwającej dwa dni „teatralnej uczcie” świetnie się bawiła i z ogromnym żalem opuszczała nasz ośrodek kultury. Wszystko to dzięki wspaniałym- raz wzruszającym, innym razem zabawnym- występom małych, młodych oraz dorosłych aktorów.

Teatralne 300 Na scenie zaprezentowały się: trzy grupy wiekowe „Teatru Marzeń” z czyżewskiego GOK-u (op. Anna Kazimierczuk)- „Kaczka dziwaczka”, „Kwiatki małej Idy” oraz „Mistrz i Małgorzata”; „Sówki” z NP. im. Kubusia Puchatka w Szepietowie (op. Izabela Skarzyńska i Marlena Frąk)- „Smok wawelski”; dwie grupy „Ołdakowiaczków” ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii (op. Wioletta Muszyńska)- „Piękna i bestia” oraz „Przygoda Helenki”; „Malus”  ze Szkoły Podstawowej w Jabłoni Kościelnej (op. Katarzyna Mantur)- „Kopciuszek”; „Skałki” z Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 2 w Starych Raciborach (op. Edyta Jakubik, Sylwia Pęza)- „Brzydkie kaczątko- wersja ekspresowa”; „Złota Młodzież” z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem (op. Monika Godlewska)- „Sens życia”; „Teatrzyk BAJ” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zuzeli (op. Grażyna Żebrowska, Małgorzata Wrzosek i Anna Spiżewska)- „Żuraw i czapla”; Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem (op. Elżbieta Włodkowska)- „Pani Twardowska- współczesna wersja ballady Adama Mickiewicza”; „Orewiaki” z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Kostrach Noskach (op. Ewa Perkowska i Katarzyna Bruszewska)- „Wesoła szkoła”; „Szkole Koło Teatralne” z Centrum Kształcenia Rolniczego w Lubiejewie (op. Anna Wierzbowska)- „Człowieku dojrzały, stań się”; Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyszonkach Kościelnych (op. Justyna Szafara)- „Na szkolnym korytarzu” oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skarżynie Starym (op. Barbara Czajkowska)- „Jaś i Małgosia w wersji proekologicznej”.
Uczestnicy przeglądu otrzymali upominki ufundowane przez GOK w Czyżewie, „CLOVIN” S.A. w Czyżewie, „SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Czyżewie, Hurtownię „ROLWIT” w Czyżewie, Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej oraz Urząd Miejski w Czyżewie. Ponadto zespołom teatralnym wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz piękne statuetki.
Atmosfera tegorocznych spotkań teatralnych na długo pozostanie w naszej – uczestników, gości oraz publiczności- pamięci. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

fotohtmlgok

Do góry ↑