Drukuj

Zespół Taneczny „Pierwszy Krok” -1996

Historia zespołu:

Zajęcia koła tanecznego, prowadzone przez instruktora Bogdana Gołąb, rozpoczęły się w październiku 1996 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Powstały dwie grupy wiekowe. Dzieci występowały głównie na scenie ośrodka, uświetniając imprezy organizowane przez GOK. Od nowego roku 1997 połączone dwie grupy tworzą Dziecięcy Zespół Tańca Towarzyskiego, w skład którego wchodzi 7 par tanecznych:

Marta Koczara i Damian Orłowski
Katarzyna Namiota i Karol Sienicki
Małgorzata i Marcin Krasowscy
Anna Średnicka i Robert Dąbrowski
Martyna Lipińska i Patryk Krogulec
Edyta Krystosiak i Bartek Tryniszewski
Agata Puławska i Artur Biały

od roku 1998
Martyna Gołaszewska i Damian Marciniak
Ewa Stańczuk i Damian Gołaszewski

Działalność zespołu w roku 1997

Układy taneczne:
- „ Samboczaczek” – wiązanka tańców latynoamerykańskich

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
Zespół zaprezentował się po raz pierwszy na Wojewódzkim Przeglądzie Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży „PREZENTACJE’97”, który odbył się w MDK w Kolnie.
Dnia 17 maja br. zespół zdobył I miejsce w kategorii: taniec towarzyski w grupie wiekowej 7- 11 lat. Dzieci zatańczyły układ „Samboczaczek”. Jako laureaci wystąpiły na koncercie galowym w Łomży.

Gościnne występy:
- MDK w Ciechanowcu podczas imprezy z okazji „Dnia Dziecka”
- GOK w Sokołach
- GOK w Małkini
- GOK w Szepietowie
Od września 1997 roku utworzyliśmy nową grupę tańca nowoczesnego, którą prowadziła Wioletta Gołąb.
Instruktorzy pracowali nad dwoma układami: taniec towarzyski „Jessy” (wiązanka tańców standardowych) i „Tęczowy chaos” (taniec dyskotekowy).

Działalność zespołu w roku 1998

Układy taneczne:
- „Jessy”- układ tańca towarzyskiego
- „Tęczowy chaos”- taniec dyskotekowy

Zespół wystąpił w VII Wojewódzkim Przeglądzie Dorobku Artystycznego Dzieci i Młodzieży „PREZENTACJE’ 98” w Kolnie. 16 maja br. zaprezentował dwa układy taneczne: „Jessy” i „Tęczowy chaos”. Zespół ponownie zdobył I miejsce, tym razem w kategorii etiuda taneczna układem „Tęczowy chaos”.

W okresie wakacyjnym, dzięki współpracy ze studiem Tańca „RA” z Kielc członkowie zespołu mogli uczestniczyć w obozie szkoleniowo- tanecznym. Organizatorami byli Renata Grabiwoda i Andrzej Król. Obóz odbył się w dniach 3- 9 sierpnia 1998 roku w Lubiejewie. Zajęcia taneczne trwały po kilka godzin dziennie. W ramach relaksu młodzież wyjeżdżała na basen do Komorowa. Największą popularnością cieszyły się dyskoteki trwające do późnych godzin nocnych oraz wyjazdy na zakupy do Ostrowi Mazowieckiej.

Od września 1998 roku liczba dzieci w grupach tanecznych ciągle wzrasta. Grupa podstawowa, czyli Zespół Tańca Towarzyskiego, przygotowuje się do udziału w przeglądzie tym razem w Białymstoku. Ciągle zastanawiamy się, instruktorzy i dzieci, nad nazwą zespołu. Propozycji jest mnóstwo, niektóre są śmieszne. Po długich debatach padły dwie „One Step” lub „Pierwszy Krok”.

O wyborze nazwy „PIERWSZY KROK” zadecydował instruktor Bogdan Gołąb.

Gościnne występy:
- GOK Sokoły
- GOK Szepietowo

Działalność zespołu w roku 1999

Układy taneczne:
- „Wszystkiego najlepszego”- wiązanka tańców latynoamerykańskich
Po raz pierwszy GOK zgłasza zespół pod nazwą „Pierwszy Krok” na Wojewódzki
Przegląd Zespołów Tanecznych „Karnawał Taneczny 99”. Przegląd odbył się 22 stycznia
1999 roku w Białymstoku.

Zespół w składzie 8 par prezentował się w kategorii tańca towarzyskiego układem pt. „Wszystkiego najlepszego”. Zakwalifikował się do II etapu konkursu i ponownie wystąpił w Białymstoku w Kinie „Forum”.

Był to ostatni wyjazd zespołu z instruktorem Bogdanem Gołąb.

Gościnne występy:
- Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach
- Dni Powiatu Wysokomoazowieckiego- Prezentacje Powiatowe Ośrodków Kultury w Wysokiem Mazowieckiem
- GOK w Sokołach
Ponadto zespół wyjechał na 3 dniową wycieczkę do Kozarzy i uczestniczył w obozie szkoleniowo- tanecznym w dniach od 1 do 8 sierpnia 1999 r. w Lubiejewie.

Działalność zespołu w roku 2000

Układy taneczne:
- „Wesoła Parada” gr. starsza- wiązanka samby, disco i marsz
- „Dzwoneczek” gr. starsza- układ tańców standardowych
- „Smerfni piraci” gr. młodsza- etiuda taneczna

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- udział w X Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Karnawał 2000”
- nagroda w kategorii 6- 9 lat w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS”- 14 maja 2000 r.; Czyżew- Osada
- nagroda w kategorii 10- 15 lat w I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS”- 14 maja 2000 r.; Czyżew- Osada

Gościnne występy:
- GOK Zbójna
- Szkoła Podstawowa w Kobylinie Borzymac


Działalność zespołu w 2001 roku

Układy taneczne:
- „Wirujący krąg” gr. starsza- układ z elementami tańca irlandzkiego
- „Zatańcz ze mną” gr. starsza- układ rock and roll

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
· wyróżnienie (kat. 14- 16 lat) w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „KARNAWAŁ 2001”- dn. 19 stycznia 2001 roku w Białymstoku
· nagroda (grupa starsza) w II Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS”- 13 maja 2001 r.; Czyżew- Osada
· udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Dorobku Artystycznego Zespołów Tanecznych; Ostrów Mazowiecka- 11 listopada 2001r.

Działalność zespołu w roku 2002:

Układy taneczne:
- „To tylko rozgrzewka” gr. starsza- układ dyskotekowy
- „Smurfna hopsasanka” gr. młodsza- etiuda taneczna
- „Słoneczne kolory” – układ z pomponami

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- w X Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „KARNAWAŁ 2002” dn. 18 stycznia 2002 r. w Białymstoku
- wyróżnienie w III Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS” 12 maja 2002 r. (grupa starsza) w Czyżewie- Osadzie
Gościnne występy:
- Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „TAN- TAN 2002” Łapy- 20 października br.
- Dni Gminy Czyżew- Osada


Działalność zespołu w roku 2003

Układy taneczne:
- „Muzyki czar” gr. starsza- układ tańca z elementami irlandzkimi
- „Smerfy bawią się” gr. młodsza- układ polki

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
· nagroda (kat. 14- 16 lat) w XI Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „KARNAWAŁ 2003” dn. 24 stycznia 2003 r. w Białymstoku
· wyróżnienie (gr. starsza) w IV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS” 18 maja 2003 r. w Czyżewie- Osadzie
· nagroda (gr. młodsza) w IV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS”


Działalność zespołu w roku 2004:

Układy taneczne:
- „Różowa Pantera” gr. najstarsza- inne formy taneczne
- „Smerfne lato” gr. najmłodsza”- układ dyskotekowy
- „W kratkę” – układ dyskotekowy
- „Układ walca wiedeńskiego” gr. najstarsza
- „Kolorowe rytmy” gr. średnia- układ z pomponami

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
· nagroda (kat.14- 16) w V Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLAS” 16 maja 2004 r. (gr. starsza) w Czyżewie
· wyróżnienie (kat 7- 13 lat) w V Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS” 16 maja 2004 r. (gr. młodsza) w Czyżewie
· udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych
„KARNAWAŁ 2004” dn. 23 stycznia 2004 r.; Białystok

Gościnne występy:
- podczas festynu „Pożegnanie Lata”- Jabłonna Lacka
- „100- lecie Banku Spółdzielczego” w Czyżewie
- „Gminne Dożynki” w Nowych Piekutach

Działalność zespołu w roku 2005

Układy taneczne:
- „Muzyczna wrzawa” gr. starsza- układ dyskotekowy
- „Echo dżungli” gr. średnia- układ tańca nowoczesnego
- „Deszczowa piosenka” gr. najmłodsza – układ rock and roll

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- udział w XIII Przeglądzie „ KARNAWAŁ 2005” dn. 21 stycznia 2005 r.
- nagroda w VI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „ Wesoły Pląs”
- 8 maja 2005 r. (grupa starsza) w Czyżewie
* nagroda w VI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „WESOŁY PLĄS” 8 maja 2005 r. (grupa średnia) w Czyżewie

Działalność zespołu w roku 2006

Układy taneczne:
- „Do słońca” – gr. starsza- układ z elementami jazzu i tańca współczesnego
- „Krople morskie” gr. średnia- etiuda taneczna
- „Doktor Bitt” gr. starsza- układ dyskotekowy
- „Wiosna” gr. najmłodsza- wiązanka polki i krakowiaka

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
-wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Karnawał taneczny 2006” w Białymstoku; 20 stycznia 2006 r.
- nagroda- gr. starsza w VII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych
„Wesoły Pląs” w Czyżewie; 7 maja 2006 r.
- nagroda- gr. średnia w VII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie; 7 maja 2006 r.


Skład najstarszej grupy zespołu „Pierwszy Krok” w czerwcu 2006 roku:
1. Joanna Namiota
2. Dominika Skawska
3. Martyna Laskowska
4. Karina Depczyńska
5. Martyna Jadczak
6. Urszula Równa
7. Emilia Kiełczewska
8. Urszula Jadczak
9. Agata Sienicka
10. Izabela Milankiewicz
11. Weronika Janczuk
12. Adrianna Kaczyńska
13. Patrycja Rydzewska
14. Róża Równa
15. Marta Kujawa
16. Magdalena Figat
17. Katarzyna Dołęgowska

Działalnośc zespołu w roku 2007

Układy taneczne:
Występy:
-16 stycznai 2007r. występ zespołu podczas uroczystości otwarcia hali sportowej w ZSOiZ w Czyżewie -3 lutego 2007 r.- udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych "KARNAWAŁ 2007" grupa średnia zespołu Pierwszy Krok na przeglądzie zaprezentuje układ taneczny pt: "Koło barw" -11 marzec 2007r.-występ podczas pierwszego spotkania Klubu Seniora w GOK w Czyżewie -20 kwietnia 2007r wystep zespołu na imprezie pn. "Świeto Ziemi" w Czyzewie -17 czerwca 2007r. występ na VII Dniach Gminy Czyżew Osada 2007

Działalność zespołu w roku 2006/2007

Układy taneczne:
- „Ich puls” gr. starsza - układ disco dance
- „Koło barw” gr. średnia - układ z elementami jazzu
- „Smerfna moda” gr. młodsza - układ dyskotekowy
- „A ja wolę moją mamę” gr. najmłodsza – układ dyskotekowy

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
-występ zespołu 16 stycznia 2007r. podczas uroczystości otwarcia hali sportowej w ZSOiZ w Czyżewie
-udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Karnawał 2007” w Białymstoku; 3 lutego 2007 r.; prezentacja dwóch układów: „Koło barw” i „Smerfna moda” wyróżnienie ?
-występ zespołu podczas pierwszego spotkania Klubu Seniora w GOK w Czyżewie; 11 marca 2007r.
-występ w GOK w Czyżewie na imprezie „Święto Ziemi”; 20 kwietnia 2007r.
- nagroda- ………. w VIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie; ….. maja 2007 r.
-występ na VII Dniach Gminy Czyżew Osada; 17 czerwca 2007r.

Działalność zespołu w roku 2007/2008

Układy taneczne:
- „Godziny szczytu” gr. starsza - układ disco dance
- „Jak słonecznik” gr. średnia - układ z elementami rock and roll’a
- „Marynarskie harce” gr. młodsza - układ dyskotekowy

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Karnawał 2008” w Białymstoku; .. lutego 2008 r.; prezentacja dwóch układów: „Godziny szczytu” i „Jak słonecznik”
- nagroda- ………. w IX Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie; ….. maja 2008 r.
- występ zespołu w Andrzejewie z okazji Dnia Dziecka; 1 czerwca 2008r.

Działalność zespołu w roku 2008/2009

Układy taneczne:
- „Uwięzione emocje” gr. starsza - układ taneczny z elementami jazzu i tańca współczesnego
- „Podwodne królestwo” gr. średnia – etiuda taneczna
- układ z pomponami - gr. średnia
- „Duchy łakomczuchy” gr. młodsza – układ disco dance
- „Mydło lubi zabawę” gr. najmłodsza – układ disco dance

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
-udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Karnawał 2009” w Białymstoku; .. lutego 2009 r.; prezentacja układu „Podwodne królestwo”
- występ grupy z pomponami pod pomnikiem w Czyżewie z okazji Święta 3 Maja; 3 maja 2009r.
- pokaz galowy na X Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs”; 10 maja 2009r.
- występ na imprezie z okazji Dni Czyżewa; 28 czerwca 2009r.

Działalność zespołu w roku 2009/2010

Układy taneczne:
- „Zgrana paczka” gr. starsza – układ disco dance
- „W zdrowym ciele zdrowy duch” gr. młodsza – układ w stylu aerobiku
Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- występ zespołu na dożynkach w Wysokim Mazowieckiem; 13 września 2009r.
- występ zespołu na spotkaniu z polskimi olimpijczykami w Zespole Szkół w Czyżewie; 6 października 2009r.
- udział w XI Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie; 10 maja 2010r
- występ na uroczystości otwarcia Ośrodka Rehabilitacyjnego w Perkach Karpiach; 4 czerwca 2010r.

Działalność zespołu w roku 2010/2011

Układy taneczne:
- „Mroczny świat” gr. starsza – układ disco dance
- „Zmiana kolekcji” gr. starsza - układ taneczny z elementami jazzu i tańca współczesnego
- „Kosmiczna przygoda” gr. średnia – etiuda taneczna
- „Lato w kaloszach” gr. młodsza – układ disco dance
- „Profesor Robert” gr. młodsza – układ taneczny w rytmie rock and roll’a
- „Wiązanka świąteczna” gr. najmłodsza – wiązanka marsza, rock and roll’a i walczyka
- „Na dzikim zachodzie” gr. najmłodsza – układ taneczny w rytmie polki

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- występ zespołu na dożynkach w Czyżewie; 29 sierpnia 2010r.
- występ podczas Wojewódzkich Zawodów Straży Pożarnych w Czyżewie; 5 września 2010r.
- występ z okazji Jubileuszu Małżeństw w GOK w Czyżewie; 19 września 2010r.
- udział w imprezie „Roztańczony Weekend” w Bielsku Podlaskim”; 26 lutego 2011r.
- udział w XII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w Czyżewie; 8 maja 2011r.
- występ dla gości z Estonii; 20 maja 2011r.
- występ z okazji Dnia Rodzinki w Czyżewie; 5 czerwca 2011r.
- występ z okazji podsumowania projektu „Aktywna nastolatka, aktywny nastolatek” w Gimnazjum w Szulborzu; 9 czerwca 2011r.
- występ w Sterdyni; 19 czerwca 20011r.

Skład najstarszej grupy zespołu „Pierwszy Krok” w czerwcu 2011 roku:
1. Kinga Kraszewska
2. Joanna Tryniszewska
3. Marta Godlewska
4. Dominika Gronostajska
5. Kamila Gnatowska
6. Justyna Zalewska
7. Paulina Milankiewicz
8. Dominika Rostkowska
9. Melania Rybakiewicz

Działalność zespołu w roku 2011/2012

Układy taneczne:
- „Dziewczyny Bonda” gr. starsza – układ disco dance z elementami jazzu
- „Pauza” gr. starsza – mix taneczny z elementami hip- hopu
- „Taniec z pomponami” gr. średnia
- wiązanka taneczna: walc angielski, polka, taniec francuski gr. młodsza

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- udział w imprezie „Roztańczony Weekend” w Bielsku Podlaskim”; …..
- udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w GOK-u w Czyżewie; ……..
- występ z okazji Dnia Rodzinki w Czyżewie; 27.05. 2012
-gościnny występ podczas „aktywnej lekcji tańca” w Zespole Szkół w Komorowie; ………..

Skład najstarszej grupy zespołu „Pierwszy Krok” w czerwcu 2012 roku:
1. Kinga Kraszewska
2. Katarzyna Dołęgowska
3. Marta Godlewska
4. Krystyna Garbowska
5. Kamila Gnatowska
6. Justyna Zalewska
7. Paulina Milankiewicz
8. Eliza Mariankowska
9. Magdalena Wajszczyk
10. Patrycja Puszko
11. Julia Wyszyńska
12. Julia Niemira
13. Aleksandra Wojtkowska
14. Magdalena Styś
15. Weronika Kalupa
16. Emilia Pogroszewska
17. Weronika Socik

Działalność zespołu w roku 2012/2013

Układy taneczne:
- „Wspólna fotka’” gr. najstarsza – mix taneczny z elementami hip-hopu, tańca towarzyskiego i jazzu
- „Buziaki na wesoło” gr. starsza – mix taneczny
- „Hula hop” gr. średnia – układ disco z elementami aerobiku
- „Taniec sprzątaniec” gr. młodsza – etiuda taneczna
- „Sanna” gr. najmłodsza – taniec z piosenką

Udział w przeglądach, osiągnięcia
- występ podczas gminnej wigilii;
- udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w GOK-u w Czyżewie; 28. 04. 2013
- występ z okazji Dnia Rodzinki w Czyżewie; …….

Skład najstarszej grupy zespołu „Pierwszy Krok” w czerwcu 2013 roku:
1. Kinga Kraszewska
2. Julia Niemira
3. Emilia Pogroszewska
4. Krystyna Garbowska
5. Monika Sierzputowska
6. Żaneta Brulińska
7. Eliza Mariankowska
8. Magdalena Wajszczyk
9. Patrycja Puszko
10. Aleksandra Wojtkowska
11. Magdalena Styś
12. Weronika Kalupa

Działalność zespołu w roku 2013/2014

Układy taneczne:
- „Krok za krokiem’” gr. starsza – mix taneczny z elementami jazzu
- „Taniec z pomponami” gr. średnia
- „Razem weselej” gr. młodsza – układ disco dance
- „Baju, baju…” gr. najmłodsza – mix taneczny z elementami walczyka i polki

Udział w przeglądach, osiągnięcia:
- występ podczas nadania honorowego obywatelstwa prof. Henrykowi Skarżyńskiemu 28.04.2014
- udział w XV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Wesoły Pląs” w GOK-u w Czyżewie; 18.05.2014 - podsumowanie 18 lat istnienia zespołu „Pierwszy Krok” oraz podziękowanie i pożegnanie instruktorki Wioletty Gołąb
- występ podczas pikniku rodzinnego nad zalewem w Czyżewie; 24.05.2014
- udział w paradzie województwa podlaskiego w Łomży; 07.06.2014

Ostatni skład najstarszej grupy zespołu „Pierwszy Krok” w kwietniu 2014 roku:
1. Natalia Bojanowska
2. Julia Niemira
3. Olga Kraszewska
4. Krystyna Garbowska
5. Monika Sierzputowska
6. Żaneta Brulińska
7. Zuzanna Gwardiak
8. Adrianna Baczewska
9. Patrycja Puszko
10. Aleksandra Wojtkowska
11. Magdalena Styś
12. Laura Karczewska