W dniach od 22 do 29 czerwca 12 dziewcząt z zespołu "Pierwszy Krok", wraz z instruktorką, uczestniczyło w warsztatach tanecznych dla mażoretek "Bumerang 2008".

Podopieczne Pani Wioli mieszkały w Ośrodku Turystycznym Kukle nad pięknym, malowniczo położonym jeziorem Pomorze. Oprócz głównych zajęć z czeską instruktorką Kateriną Kubickovą, nasze mażoretki miały również lekcje klasyki baletu (instruktorka z Białorusi) i jazzu (instruktorka z Białegostoku).

Po ciężkiej pracy nadszedł czas na atrakcje. Dziewczęta kąpały się w pobliskim jeziorze, pływały kajakami i rowerem wodnym, a nawet małą żaglówką. W ośrodku organizowane były dyskoteki i ognisko. Największą atrakcją obozu była wycieczka do Wilna i zamku w Trokach. Nie obyło się bez przygód. W Wilnie zaskoczyła zwiedzających ogromna ulewa, nie zostawiając na nich suchej nitki.

W warsztatach tanecznych uczestniczyło kilka grup: z Suwałk, Białegostoku, Choroszczy, Jasionówki, Długomiłowic (koło Opola), Białorusi. Była to niepowtarzalna okazja do zawarcia nowych znajomości. Pobyt w Kuklach kończył się pewnego rodzaju egzaminem w formie publicznej prezentacji zespołów na ulicach Sejn. Wszystkie uczestniczki warsztatów wraz z orkiestrą dętą przemaszerowały przez miasto, a następnie przed zebraną publicznością zaprezentowały swoje umiejętności. Występ mażoretek z zespołu "Pierwszy Krok" był bardzo udany i dobrze przyjęty przez publiczność.

Dziewczęta zdecydowały, iż ich grupa powinna mieć odrębną nazwę i po powrocie, na festynie z okazji Dni Czyżewa, wystąpiły już jako zespół „Emko".

Obóz taneczny organizuje co roku Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Wyjazd czyżewskiego zespołu umożliwiły opłaty rodziców oraz dofinansowanie z ośrodka kultury i Urzędu Gminy.
Do góry ↑