23 października 2020. w czyżewskim GOK-u, w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem oraz w Szkole Podstawowej w Czyżewie, odbył się XII Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej pt. "Mazowsze i Podlasie w roku 1920". Wzięło w nim udział 19 uczniów, których przygotowali: Elżbieta Szulborska- SP Rosochate Kościelne, Danuta Włostowska- SP Dąbrowa Wielka, Hanna Łepkowska- ZSOiZ Czyżew, Małgorzata Godlewska oraz Adam Pieńkowski- SP Czyżew.

Upominki i dyplomy uczestnikom, nauczycielom oraz komisji konkursowej w imieniu Pani Burmistrz, wręczyli:

- w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie Pani Dyrektor Katarzyna Kostro- członek komisji

- w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem Pani Anna Kazimierczuk- instruktorka czyżewskiego GOK-u, członek komisji wraz z Panią Dyrektor Bogusławą Kossakowską

- w Szkole Podstawowej w Czyżewie Dyrektor Radosław Sienicki wraz z Panem Przemysławem Wasilewskim z Muzeum Ziemi Czyżewskiej, członkiem komisji konkursowej.

Upominki książkowe uczestnikom oraz nauczycielom ufundowała Pani Burmistrz Anna Bogucka, która przed laty zainicjowała konkurs i pod której patronatem honorowym jest on co roku realizowany. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Norbert Tomaszewski- przewodniczący, Przemysław Wasilewski, Katarzyna Kostro i Anna Kazimierczuk, a następnie postanowiła nagrodzić następujące osoby…

I miejsce – Jakub Murawski, ZSOiZ w Czyżewie

II miejsce- Gabriela Suchowierska, SP w Czyżewie