19 maja 2019 roku, mimo wyjątkowo nieprzyjaznej pogody, pojawili się zainteresowani uczestnictwem w „Nocy Muzeów” organizowanej przez Muzeum Ziemi Czyżewskiej i Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Śmiałkowie i pasjonaci historii przybywali z różnych stron naszego powiatu, np. z Wysokiego Mazowieckiego. Były też spontaniczne spotkania – odwiedziła nas nawet pani mieszkająca na co dzień w Japonii!

W programie inicjatywy była możliwość zwiedzania nastawni PKP w Czyżewie, projekcja archiwalnych filmów instruktażowych oraz gry muzealne i malowanie. Wieczorne zwiedzanie ekspozycji ma w sobie wyjątkowy urok. Największym zainteresowaniem cieszyła się łamigłówka rozwiązywana w budynku dworca, gdzie zwiedzający kierując się wskazówkami w grze, mieli za zadanie odgadnąć tajemnicze hasło. Średni czas rozwiązania gry muzealnej wynosił od kilkunastu do kilkudziesięciu minut dobrej zabawy. Były też osoby, które szczególnie upodobały sobie repliki broni palnych z okresu II wojny światowej, będące w zbiorach muzealnych. Czyżewską Noc Muzeów 2019 można zaliczyć do udanych. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie!

0000fotogaleria

www noc muzeów 2019 czyżew