, ..., która była pomysłodawczynią inicjatywy przed 10 laty. Warto podkreślić, iż tegoroczny jubileusz czyżewskiego konkursu zbiega się z narodowymi obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Pani Burmistrz podziękowała serdecznie za uczestnictwo młodzieży- pasjonatom wiedzy o przeszłości, natomiast za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie- nauczycielom historii z poszczególnych szkół. Wyraziła również uznanie dla pracy komisji oraz corocznej organizacji inicjatywy przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Nadmieniła jak ważna jest pamięć o przeszłości dla budowania tożsamości każdego Polaka oraz naszego całego narodu. Zaprosiła również wszystkich na uroczyste obchody święta „11 Listopada”.
W tym roku uczestnicy konkursu przygotowywali się do sprawdzenia swojej wiedzy w temacie „Mieszkańcy Czyżewa i okolic w walce o Odzyskanie Niepodległości”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół Gminy Czyżew, których do udziału przygotowali nauczyciele: Elżbieta Szulborska (SP Rosochate Kość.), Hanna Łepkowska (ZSOiZ Czyżew), Danuta Włostowska (SP Dąbrowa Wlk.) oraz Adam Pieńkowski i Małgorzata Godlewska (SP Czyżew).
Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Norbert Tomaszewski (kustosz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu) oraz członkowie: Anna Kazimierczuk, Przemysław Wasilewski, Elżbieta Szulborska, Danuta Włostowska, Hanna Łepkowska i Adam Pieńkowski, do finału zakwalifikowała w tym roku wyjątkowo dziewięć osób z najwyższą liczbą uzyskanych w teście punktów. Uczniowie pisali eseje na zadany przez komisję temat. Prezentujemy wyniki konkursu:
I miejsce: Olga Filipczyńska - SP Rosochate, Amelia Wdzieńkońska- SP Dąbrowa Wielka, Monika Jabłońska- SP Rosochate 
II miejsce: Julia Jadczak ZSOiZ Czyżew, Dawid Kulesza- SP Czyżew, Kamil Dąbrowski- SP Rosochate
III miejsce: Bartosz Kaczyński- SP Rosochate, Tomasz Steckiewicz- SP Rosochate, Zuzanna Orłowska- SP Rosochate
wyróżnienia:
- SP Rosochate- Michał Zaborowski, Dominik Dąbrowski
- SP Czyżew- Wiktoria Anna Sienicka, Kamila Jaźwińska, Maksymilian Biegaj, Katarzyna Lubowicka, Wioleta Zawistowska
 
0000fotogaleria
 
 
DSC 0002
 
 
Do góry ↑