Dnia 3 Października 2013 roku większość członków naszego Klubu Seniora uczestniczyła w Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.Wyruszyliśmy autokarem z Czyżewa o godz. 700, a o godz. 1000-ej byliśmy już Kodniu,w pięknej renesansowej bazylice wzniesionej w XVII wieku przez Mikołaja Sapiehę.
Na miejscu zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez jednego z Misjonarzy O.O Oblatów, który przedstawił nam historię miasta i budowy Kościoła, oraz zdarzenia związane z lasami Cudownego Obrazu Matki Bożej Gregoriańskiej zwanej później Kodeńską.
  Historia tego Świętego Obrazu oraz losy Mikołaja Sapiehy, który przyczynił się do tego, że święta Madonna znalazła się w Kodniu bardzo nas wzruszyły.     Następnie o godz. 1030, została odprawiona w naszej intencji Msza Święta, podczas której wysłuchaliśmy bardzo ciekawej i pięknej homilii.
     Po Mszy Świętej, zwiedziliśmy z przewodnikiem przepiękny park, w którym znajduje sięunikalna drewniana droga krzyżowa zwana Kalwarią Kodeńską.W parku tym, pod pomnikiem Jana Pawła II który był dwukrotnie w Kodniu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.     Po zjedzenie obiadu w Domu Pielgrzyma, udaliśmy się w drogę powrotną do Czyżewa.
     Wracając, zajechaliśmy do miejscowości Kostomłoty, aby zobaczyć unikalną drewnianą
XVII-wieczną cerkiew unicką. Była to okazja do poszerzenia swojej wiedz o wielokulturowości południowego Podlasia.
     O godz. 1800 byliśmy już w Czyżewie, zadowoleni i pełni wrażeń; szczęśliwi, że mogliśmy poznać te niepowtarzalne obiekty sakralne.
     Jesteśmy bardzo wdzięczni Bankowi Spółdzielczemu w Czyżewie, za to, że nam to umożliwił, finansując nasz przejazd autokarem do Kodnia.