Tradycyjnie w niedzielne, styczniowe popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyły się Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych. Sala widowiskowa ośrodka kultury dosłownie „pękała w szwach”: mieszkańcy gminy oraz licznie goście przybyli podziwiać bożonarodzeniowe występy grup wokalnych i teatralnych z terenu Gminy Czyżew oraz z Wąsosza (pow. grajewski). Podczas prezentacji gościliśmy m.in. Z-cę Burmistrza Czyżewa Pana Andrzeja Molendę, Radnego Powiatowego Pana Jerzego Pakiełę, Z-cę Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Bogdana Sienickiego oraz Radnych Rady Miejskiej. Prowadząca imprezę Pani Ania Kazimierczuk powitała zgromadzoną publiczność, a następnie, w imieniu Pani Burmistrz Anny Boguckiej oraz Dyrektor GOK-u Pani Katarzyny Kostro, złożyła wszystkim obecnym życzenia noworoczne „Zdrowia, szczęścia oraz błogosławieństwa bożego każdego dnia Nowego Roku 2015”.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował kolędy i pastorałki Chór Klubu Seniora, którego instruktorem i opiekunem jest Pan Zdzisław Bieranowski z Dąbrowy Wielkiej. Kolejnym punktem programu była inscenizacja pt. „Cud Nocy Betlejemskiej” w wykonaniu wesołych diabełków i sympatycznych aniołków - dzieci z koła teatralnego „Teatru Marzeń”, prowadzonego przez Panią Kazimierczuk. Następnie popis sztuki aktorskiej dały „Herody Gminy Czyżew” pod wodzą „Króla” Pana Stanisława Kamianowskiego. Magiczną opowieść o Bożym Narodzeniu zaprezentował również Pan Jacek Nowak z córką Anią i synem Patrykiem. Rodzina zaprezentowała, charakterystyczne i tradycyjne dla okolic Wąsosza, „Kolędowanie z szopką”. Zespół kolędniczy z szopką z Wąsosza istnieje od 35 lat i od tylu lat – kiedyś występował w nim jako mały chłopiec - prowadzi go Pan Jacek Nowak. Ta sama szopka towarzyszy kolędnikom od początku, znajdują się w niej oryginalne, wykonane przed laty lalki. Kolędowanie w Czyżewie zakończył koncert wesołych, jak też nastrojowych utworów i kolęd bożonarodzeniowych w wykonaniu grup wokalnych: dziecięcej „B-moll” i młodzieżowej „Nova Noota” (grupy prowadzi Pani Agnieszka Zaniewska). Wszyscy z żalem, ale i ogromną satysfakcją opuszczali po niemalże dwóch godzinach Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.