Drukuj
Zapraszamy do galerii tegorocznych spotkań teatralnych
Tegoroczne, siódme już, spotkania teatralne zgromadziły najliczniejszą grupę uczestników ze wszystkich dotychczasowych edycji. Na scenie GOK-u w Czyżewie zaprezentowały się 153 osoby w 25 inscenizacjach. Cały przegląd trwał ponad trzy godziny.
W tym roku w Polsce obchodzony jest ROK JANUSZA KORCZAKA, znanego polskiego pedagoga, który całe życie poświęcił pracy z dziećmi i wraz z nimi zginął w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w Treblince. Chcąc uczcić pamięć Janusza Korczaka i jego podopiecznych nasze spotkania teatralne w tym roku  zatytułowalismy „Wiersze dedykowane dzieciom”.
Wśród gości naszych spotkań teatralnych była m.in. p.Anna Bogucka Burmistrz Czyżewa oraz p.Katarzyna Kazimierczuk Kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew.
Na zakończenie z rąk p.Katarzyny Kostro Dyrektor GOK-u w Czyżewie, wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, a instytucje delegujące uczestników pamiątkowe statetki.
Sponsorami upominków, które otrzymali uczestnicy imprezy, byli: Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie oraz firma "SOKOŁÓW" s.a. w Czyżewie.
Poniżej prezentujemy listę tegorocznych inscenizacji:
1. - TEATR MARZEŃ- GRUPA NAJMŁODSZA- „W poszukiwaniu bajki” na podst.: „Idzie niebo” Ewa Szelburg-Zarembina, „Bajka” Łukasz Pietruszewski”, „Moje gwiazdy” Leszek Sulima-Ciundziewicki- opiekun Anna Kazimierczuk GOK w Czyżewie
2. - Aniela Czyżewska- „Kurcze blade” Wanda Chotomska- opiekun Wioletta Ogrodnik Przedszkole „Radosny Maluch” w Andrzejewie 
3. -  PRZEDSZKOLE –GRUPA CZTEROLATKÓW – „Chory Kotek” Stanisław Jachowicz- opiekun Wioletta Ogrodnik Publiczne Przedszkole „Radosny Maluch” w Andrzejewie
4. - Natalia Kujawska- „Całuski, buziaczki” Agnieszka Frączek- opiekun Ewa Bogdan SP Radziszewo Stare
5. - PRZEDSZKOLE –GRUPA PIĘCIOLATKÓW – „Żuk” Jan Brzechwa- opiekun Joanna Gwardiak Publiczne Przedszkole „Radosny Maluch” w Andrzejewie
6. - Aleksandra Grześniak- „Dwa wiatry” Julian Tuwim- opiekun Elżbieta Komarowska SP Radziszewo Stare
7. - TEATR MARZEŃ- GRUPA MŁODSZA- „Sposób na laleczkę” Maria Konopnicka- opiekun Anna Kazimierczuk GOK w Czyżewie
8. - PEREŁKI – Co słonko widziało” na podst. Wierszy Julian Tuwim i Jan Brzechwa- opiekun Maria Gąsowska SP Dąbrowa Moczydły
9. - Katarzyna Skłodowska- „Sposób na laleczkę” Maria Konopnicka- opiekun Ewelina Stypułkowska OREW Perki Karpie
10. - BAKŁAŻANY- „Sałatka warzywna, czyli jak żyć żeby zdrowym być” na podst. „Na straganie” Jan Brzechwa- opiekun Anna Marciniak ZS w Czyżewie
11. - TEATR MARZEŃ- GRUPA ŚREDNIA- „Leń” Jan Brzechwa - opiekun Anna Kazimierczuk GOK w Czyżewie
12. - Wioleta Rząca- „Skrucha Józi” Maria Konopnicka- opiekun Barbara Bagińska OREW Perki Karpie
13. -  TEATR MARZEŃ- GRUPA ŚREDNIA- „Stefek Burczymucha” Maria Konopnicka- opiekun Anna Kazimierczuk GOK w Czyżewie
14. - MOCZYDLAKI     -„Słowami dziecka” na podst. wierszy ks. Jan Twardowski i Karol Wojtyła – opiekun Zofia Popławska SP Dąbrowa Moczydły
15. - BAJ- „Biedroneczki są w kropeczki”  na podst. „Żuk” Jan Brzechwa- opiekunowie: Grażyna Żebrowska, Anna Spiżewska, Małgorzata Skupiewska SOSW w Zuzeli
16. -  TEATR MARZEŃ- GRUPA NAJSTARSZA- „Lokomotywa” Julian Tuwim- opiekun Anna Kazimierczuk GOK w Czyżewie
17. - Aleksandra Orłowska- „Komputer zachorował” Agnieszka Galica- opiekun Monika Godlewska ZSZ im. S. Staszica Wysokie Mazowieckie
18. - Jakub Pieczyrak- „O Janku, co psom szył buty” Juliusz Słowacki- opiekun Urszula Piekutowska ZSOiP Wysokie Mazowieckie
19. - ZŁOTA MŁODZIEŻ – „W sklepie” na podst. „Kłótnia zabawek” Jana Brzechwy –opiekun Monika Godlewska ZSZ im. S. Staszica Wysokie Mazowieckie
20. - Filip Orłowski- „Golono, strzyżono” Adam Mickiewicz- opiekun Urszula Piekutowska ZSOiP Wysokie Mazowieckie
21. - ZŁOTA MŁODZIEŻ – „Zakochany bocian” na podst. „Sposób na laleczkę” T. Czechak, J. Szepkowski – opiekun Monika Godlewska ZSZ im. S. Staszica Wysokie Mazowieckie
22. - MALI AKTORZY- „Na straganie” Jan Brzechwa- opiekun Wiesława Sakowicz ZS Rosochate Kościelne
23. - Natalia Jaworowska- „Daktyle” Danuta Wawiłow- opiekun  Irena Janczewska ZS Rosochate Kościelne
24. -  Karolina Jabłońska-  „Samochwała” Jan Brzechwa- opiekun Monika Godlewska ZSZ im. S. Staszica Wysokie Mazowieckie
25. - GRUPA MŁODZIEŻOWA- „Kaczka dziwaczka” Jan Brzechwa- opiekun Iwona Sienicka ZS Rosochate Kościelne