Białostocki Teatr Lalek  uruchamia streaming spektakli  na żywo  pod adresem:  https://btl.ppv-stream.pl/

Zapraszamy Was na spektakle transmitowane „na żywo” wprost ze sceny BTL. Z myślą o wszystkich stęsknionych magii lalkarskiej sztuki uruchomiliśmy kanał BTL ONLINE, na którym znajdziecie aktualny repertuar i wykupicie dostęp do wybranego spektaklu. Dostęp do pokazu - 30 zł. Niech teatr zagości w Waszych domach!

link do spektakli- kliknij!

Najbliższy spektakle dla RODZIN:

- "KASZALOT" w reżyserii Anny Retoryk – już 21  listopada 2020 r. o godz. 16.00    i     22 listopada 2020 r. o godz. 15:00

- "ONY" w reżyserii Jacka Malinowskiego – już 21  listopada 2020 r. o godz. 19.00     i       22 listopada 2020 r. o godz. 18:00

"KASZALOT"

„Kaszalot obudził się jakiś nieswój…” - ten dzień był inny niż wszystkie. Niby taki sam, niby podobny, a jednak niosący mnóstwo nurtujących pytań: czy można nazywać się Kaszalotem, a nie należeć do ssaków tego gatunku? Czy można mieć spiczasty nosek i nie być podobnym do lisa? Czy słowne podobieństwo Kaszalota do kasztana jest wystarczające, aby poczuć się jak w rodzinie?

Nasz tytułowy bohater w towarzystwie zaprzyjaźnionej Pchły wybiera się w daleką podróż, ażeby odnaleźć odpowiedź na… No właśnie – nurtujące pytanie! Jeśli i Ty chcesz poznać odpowiedź na niezwykle nurtujące pytanie, to wsiądź do pociągu i wyrusz z nami w niesamowitą przygodę!

KATEGORIA WIEKOWA: DLA RODZIN

autor   -Marta Guśniowska

reżyseria  -Anna Retoruk

scenografia- Joanna Martyniuk

muzyka- Paweł Sowa

OBSADA

Iwona Szczęsna

Jacek Dojlidko

Krzysztof Pilat

Izabela Maria Wilczewska

Mirosław Janczuk

(inspicjent)

"ONY "

Cóż można napisać o „Onym?” Dla wszystkich tych, którzy przyzwyczaili się już do tekstów Marty Guśniowskiej, zabawnych, ciepłych baśni, poprzewracanych do góry nogami, „Ony” może być nie lada niespodzianką. Bo oto mamy baśń poetycką, liryczną – choć nie pozbawioną humoru – opowieść o życiu tytułowego Onego, którego poznajemy jako ośmiolatka, a rozstajemy się z Nim u schyłku jego niezwykłego żywota.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji inscenizacja Agnė Sunklodaitė i Jacka Malinowskiego, okraszona oryginalnymi projekcjami Mantasa Bardauskasa oraz klimatyczną muzyką i scenografią autorstwa zadomowionych już w BTL litewskich artystów – Antanasa Jasenki i Giedrė Brazytė, to propozycja dla całej Rodziny. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie – od zaskakujących przygód tytułowego bohatera, przez liczne zabawy słowem, aż po filozoficzną refleksję.

KATEGORIA WIEKOWA: DLA RODZIN

autor - Marta Guśniowska