W ramach tegorocznych ferii zimowych GOK w Czyżewie zorganizował chętnym wiele ciekawych inicjatyw kulturalnych. Zapraszamy do fotogalerii!

0000fotogaleria

W czasie "Ferii Zimowych 2020" GOK w Czyżewie zorganizował chętnym dzieciom i młodzieży, wiele ciekawych działań, m.in. wyjazd edukacyjny (dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Czyżewie) do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl „Karius i Baktus”. Podczas pobytu w teatrze uczestnicy zwiedzili słynną „wieżę z lalkami” oraz poznali tajniki pracowni artystycznej, gdzie mogli poznać proces przygotowania lalek do spektaklu, a nawet obejrzeć te najnowsze przygotowywane do spektaklu premierowego. Podczas drugiego tygodnia "Ferii Zimowych 2020" odbył się natomiast wyjazd integracyjny do Warszawy, podczas którego młodzież odwiedziła lodowisko „Zimowy Narodowy” oraz barwny „Królewski Ogród Świateł” przy Pałacu w Wilanowie.

Młodzieżowej Orkiestrze Dętej i mażoretkom zorganizowano dodatkowe warsztaty, których rezultatem, jak też podsumowaniem dotychczasowej pracy instruktorów, był muzyczno- taneczny „Koncert Noworoczny” ze świątecznym akcentem. Prezentacją znanych i lubianych utworów zagranych na instrumentach, jak też ciekawymi, kolorowymi układami choreograficznymi, mażoretki i muzycy podziękowali rodzicom i dobroczyńcom za pomoc oraz współpracę.

Zajęcia szachowe dwa razy w tygodniu prowadził w kawiarence GOK-u p.Krzysztof Kupniewski. Natomiast wyjątkowe spotkania teatralne i plastyczne organizowały dzieciom p.Ania Kazimierczuk i p.Agnieszka Ołdakowska. Jak zawsze miały one swoich fanów, którzy uczestnicząc w nich nie tylko rozwijali pasje i dobrze się bawili, ale przede wszystkim miło spędzali wolny czas w gronie koleżanek i kolegów.

Ciekawą odmianą były zajęcia integracyjne w dziedzinie teatru i rękodzieła, które w Muzeum Ziemi Czyżewskiej przeprowadziła p.Ania Kazimierczuk (dzięki pomocy organizacyjnej p.Przemysława Wasilewskiego- pracownika muzeum).

Hitem pierwszego tygodnia ferii zimowych były warsztaty lizakowe w świetlicy miejskiej w Czyżewie, które poprowadzili twórcy i cukiernicy „Ciu Ciu Kaffe Ełk”. Dzieci, młodzież i dorośli obserwowali skomplikowany proces wykonywania masy cukrowej, a następnie samodzielnie wykonywali lizaki o smaku truskawkowym.

„Strzałem w dziesiątkę” podczas drugiego tygodnia ferii była organizacja warsztatów naukowych „Chemogluty i mydełkowa zabawa”, podczas których dzieci samodzielnie wykonywały rozciągliwe „gluty” w przeróżnych, bajecznych kolorach. Nie mniejszą ciekawość wzbudził proces wyrobu kul do kąpieli w formie babeczek, które to w wybranych, dowolnych zapachach dzieci ozdabiały wiórkami kokosowymi i słodka posypką.

Zarówno mali jaki i dorośli mieszkańcy gminy oraz goście, mogli obejrzeć w sali widowiskowej najnowsze filmy i kreskówki wyświetlane obecnie w kinach. Odbyło się również spotkanie z policją w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Koło szachowe z sukcesem uczestniczyło w turniejach w Szepietowie i Łomży.

8

FERIE ZIMOWE 2020 best rozkład plan harmonogram gok Czyżew

 

 

Do góry ↑