9 czerwca 2019. w Szepietowie odbyła się XII Regionalna Parada Orkiestr Dętych.

W dniu 9 czerwca 2019 r. w Szepietowie odbyła się kolejna edycja imprezy kulturalnej pod nazwą „Dni Szepietowa”. Dzień ten wypełniony był bogactwem wydarzeń kulturalnych i artystycznych, niezwykle atrakcyjnych dla mieszkańców gminy. Oprócz programu „Dni Szepietowa” odbyły się również organizowane przez GOK w Szepietowie XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych oraz XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 oraz Piknik z Tradycją, którego organizatorem było Stowarzyszenie ARTSZEPT.

Najmłodsi uczestnicy tej imprezy kulturalnej mogli nieodpłatnie skorzystać z parku zabawek i urządzeń dmuchanych, chętni mogli wziąć udział w konkursach i konkurencjach sportowo-rekreacyjnych, a wszyscy uczestnicy mogli podziwiać występy orkiestr dętych, zespołów i kapel ludowych oraz zespołów rozrywkowych.

W tegorocznej edycji Regionalnego Przeglądu Orkiestr Dętych udział wzięły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie; Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu; Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa; Zespół Mażoretek „Stars” z Wasilkowa; Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie.

Przegląd rozpoczęto wspólnym wykonaniem utworów: „Orkiestry Dęte” i „Fascinating Drums”. Następnie uczestnicy Przeglądu mieli okazję obejrzeć najnowsze układy musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa i Zespołu Mażoretek „Stars” z Wasilkowa. Dalsza część Przeglądu odbyła się w formie koncertu na scenie, gdzie prezentowały się przybyłe orkiestry i zespoły mażoretek.

Nawiązując do tradycji ludowych, odbyły się wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek z kwiatów. Zgodnie z tradycją zielonoświątkowe obchody rozpoczęto od przeprowadzenia konkursów „pod gładko oheblowanym palem z majem”: wyścigi w workach do słupa, rzut do celu oraz konkurs na najpiękniejszy zielonoświątkowy wianek wykonany z żywych kwiatów, bibuły lub innych materiałów plastycznych. Publiczność miała okazję podziwiać występy taneczne i wokalne zaproszonych przez organizatorów zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Podlasie” z Siemiatycz, Zespołu Pieśni i Tańca Ciechanowiec oraz Zespołu Wokalnego „Grzeczne Dzieci” z GOK w Szepietowie w specjalnie przygotowanym na tę okazję programie „Na ludowo”.   Na scenie zaprezentowała się również Kapela „Kłosy” z Ciechanowca.

Ważną częścią obchodów dni miasta był pokaz ratownictwa drogowego, gaszenie pozorowanego pożaru i prezentacja sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Szepietowie. Program artystyczny w części rozrywkowej połączonej z zabawą taneczną zapewniły zespoły KAPRYS i DENSI.

XII Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych i XIII Zielone Świątki Szepietowo 2019 zostały dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego.

Link do FOTORELACJI ze storny www.wysokomazowiecki24.pl

orkiestry 2019