WOAK w Białymstoku oraz GOK w Czyżewie zaprosili w sobotę 27.07. br. na koncert do sali widowiskowej czyżewskiego ośrodka kultury.

W sobotę 27 lipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się wyjątkowy koncert. Przed publicznością popis umiejętności wokalnych i gry na instrumentach muzycznych, dali młodzi oraz dorośli artyści z zespołu „Lida State Musical College” z Białorusi. Kierownikiem i dyrygentem muzyków jest Pani Elena Sechko.

Podlaska Oktawa Kultur, w ramach której wysłuchaliśmy koncertu orkiestry białoruskich instrumentów ludowych, odbyła się po raz czternasty. Jej głównym organizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, z ramienia którego gościliśmy Panią Lilianę Wyszkowską. Natomiast sponsorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski w Białymstoku.

Zespół zebrał owacje na stojąco, bisował i został wielokrotnie doceniony gromkimi brawami oraz wieloma słowami zachwytu. Było to jedno z najpiękniejszych i najwspanialszych wydarzeń artystycznych, o tak wysokim poziomie, w ciągu ostatnich lat jakie miało miejsce w naszej gminie. Po raz pierwszy Podlaska Oktawa Kultur gościła w Czyżewie- opuszczający z żalem ośrodek kultury widzowie nadmieniali, by kontynuować współpracę i uczestnictwo w tej wojewódzkiej inicjatywie. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem występów muzyków i solistki. W czyżewskiej sali widowiskowej zapanował prawdziwy „słowiański duch”, a widzowie wyśmienicie się bawili. Po raz pierwszy na scenie w Czyżewie zagrano też na tradycyjnej pile do drzewa.

Na zakończenie Pani Ania Kazimierczuk i Pan Andrzej Molenda- Zastępca Burmistrza, przekazali na ręce Pani Eleny „Podziękowanie” oraz upominki w imieniu Pani Burmistrz.

pok 2019 czyzew grupowe the best

0000fotogaleria

pok cz 2019 pikne www

Program "Podlaskiej Oktawy Kultur" 2019

logo woak

1. oktawa 2019 plakat tb www

oktawa plakat 2019 www

Orchestra Lida Belarus 4 1

ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH „LIDA STATE MUSICAL COLLEGE” (Białoruś)

Orkiestra powstała w 1974 r. Dyrektorem artystycznym jest Elena Sechko. Grupę tworzą studenci i wykładowcy Lida State Music Collage. Repertuar jest bardzo zróżnicowany: to klasyczne utwory rodzimych i zachodnich kompozytorów, własne aranżacje ludowej muzyki i współczesne opracowania oparte na folklorze. Ideą zespołu jest prezentowanie tradycji białoruskich poprzez muzykę.