Drukuj

W niedzielę 28.04.2019. na "Jarmarku Św. Wojciecha" w skansenie w Ciechanowcu wystąpił "Teatr Marzeń" z GOK-u w Czyżewie. 

Podopieczne p. Ani Kazimierczuk zaprezentowały spektakl pt. "O tym jak mrówka Tosia rozstrzygnęła leśną kłótnię pór roku". Tego dnia rozstrzygnięty został również XV Regionalny Konkurs Plastyczno- Ekologiczny "EKO-pocztówka z lasu", realizowany wspólnie z Nadleśnictwem Rudka, które reprezentował Z-ca Nadleśniczego p.Sylwester Kowalczuk oraz p.Błażej Safaryn.

UWAGA!!! NIE DRUKUJEMY I NIE WYSYŁAMY DYPLOMÓW ZA UDZIAŁ INDYWIDUALNYM UCZESTNIKOM ze względu na ilość prac nadesłanych w tym roku na konkurs.

info ze strony Nadleśnictwa Rudka

info ze strony Starostwa Powiatowego w Wysokiem Maz. 

Wystawę pokonkursową prac laureatów można podziwiać w zabytkowym kościółku na terenie muzeum. Lista laureatów poniżej.

0000fotogaleria

 lulu2019

IMG 20190428 105253

j2

j1

 

XV Regionalny Konkurs Plastyczno- Ekologiczny pt. "EKO- pocztówka z lasu”

W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. prezentacje teatralne podopiecznych Pani Ani Kazimierczuk pt. „O tym jak mrówka Tosia rozstrzygnęła leśną kłótnię pór roku”, uświetniły rozstrzygnięcie XV Regionalnego Konkursu Plastyczno- Ekologicznego pt. "EKO- pocztówka z lasu", który nasz ośrodek kultury realizuje z Nadleśnictwem Rudka. Dziękujemy Dyrekcji Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu za ponowne zaproszenie na wiosenny festyn „Jarmark Św. Wojciecha” i umożliwienie prezentacji grupy teatralnej oraz rozstrzygnięcia konkursu. Dziękujemy również pracownikom Nadleśnictwa Rudka za wspaniałe przyjęcie małych i młodych aktorek z „Teatru Marzeń” w Muzeum Leśnym.

Nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu plastycznego wręczyli: Sylwester Kowalczuk- Zastępca Nadleśniczego, Błażej Safaryn z Nadleśnictwa Rudka oraz Anna Kazimierczuk z GOk-u w Czyżewie. Wystawa pokonkursowa prac czynna jest w drewnianym kościółku na terenie skansenu Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac- 772 sztuki, z ponad 70 instytucji kilkunastu powiatów z terenu województwa podlaskiego i mazowieckiego.

Kategoria przedszkola i klasy „O”

I MIEJSCE- Oliwia Wojno, NP. Kubusia Puchatka, Szepietowo; II MIEJSCE- Kacper Augustyniak, Przedszkole nr 5, Siemiatycze; II MIEJSCE- Leon Cygan, Gminne Przedszkole, Szumowo; III MIEJSCE- Dominika Łuniewska, Gminne Przedszkole, Czyżew; III MIEJSCE- Adam Brzozowski, NP. Kubusia Puchatka, Szepietowo; WYRÓŻNIENIE- Wiktoria Walczuk, Gminne Przedszkole, Czyżew; WYRÓŻNIENIA: Szymon Zbrzeźniak, Oddział Przedszkolny, Paproć Duża; Sebastian Lendzioszek, Gminne Przedszkole, Szumowo; Maria Plichta, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu; Aleksandra Szymoniak, Zespół Szkół, Rudka; Oliwia Niemyjska, Przedszkole Miejskie nr 2, Wysokie Mazowieckie; Anna Bilkiewicz, Szkoła Podstawowa, Czyżek; Kalina Sienicka, Gminne Przedszkole, Czyżew; Jan Marczuk, NP. Kubusia Puchatka, Szepietowo; Ksawery Seta, Zespół Szkół, Rudka; Rozalia Safaryn, Przedszkole Miejskie nr 1, Wysokie Mazowieckie;

Kategoria klasy I-III SP

I MIEJSCE- Amelia Kalinowska, Szkoła Podstawowa, Kobylin Borzymy; II MIEJSCE- Maja Walesieniuk, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Łapy; III MIEJSCE- Arkadiusz Boguszewski, Szkoła Podstawowa, Jabłonka Kościelna; III MIEJSCE- Alicja Baczewska, Gminny Ośrodek Kultury, Czyżew; WYRÓŻNIENIA: Stanisław Malinowski, Szkoła Podstawowa nr 2, Wysokie Mazowieckie; Alicja Stańczuk, Gminny Ośrodek Kultury, Czyżew; Oskar Zajączkowski, Szkoła Podstawowa nr 5, Bielsk Podlaski; Dawid Osowski, Szkoła Podstawowa, Kuczyn; Julia Leoniak, Miejski Ośrodek Kultury, Wysokie Mazowieckie; Aleksandra Bogucka, Gminny Ośrodek Kultury, Czyżew; Wiktoria Wyszyńska, Szkoła Podstawowa, Wojny Krupy; Julia Balwicka, Szkoła Podstawowa nr 1, Wysokie Mazowieckie; Zofia Stelengowska, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu; Agata Troifimiuk, Szkoła Podstawowa, Czyże; Alicja Walesieniuk, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Łapy; Piotr Świerżewski, Szkoła Podstawowa, Zaręby Kościelne; Amelia Ołdakowska, Szkoła Podstawowa, Jabłonka Kościelna; Weronika Niemyjska, Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo;

Kategoria klasy IV-VI SP

I MIEJSCE- Kornelia Samełko, Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo; II MIEJSCE- Magdalena Dmochowska, Gminny Ośrodek Kultury, Czyżew; II MIEJSCE- Konrad Dmochowski, Szkoła Podstawowa, Czyżew; II MIEJSCE- Weronika Wojtkowska, Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo; III MIEJSCE- Natalia Hajduk, Szkoła Podstawowa, Narewka; III MIEJSCE- Zuzanna Zaremba, Szkoła Podstawowa, Czyżew; WYRÓŻNIENIA: Maja Czapska, Szkoła Podstawowa, Wyszonki Kościelne; Magdalena Włostowska, Gminny Ośrodek Kultury, Szepietowo; Aleksandra Budnik, Szkoła Podstawowa im. Tadusza Kościuszko, Dąbrowa Białostocka; Wojciech Mioduszewski, Szkoła Podstawowa, Boguty Pianki; Weronika Kozłowska, Gminny Ośrodek Kultury, Czyżew; Emilia Busma, Szkoła Podstawowa, Dąbrówka Kościelna; Gabriela Magruk, Szkoła Podstawowa, Czyże; Zuzanna Marczuk, Szkoła Podstawowa, Szepietowo; Amelia Porzezińska, Szkoła Podstawowa nr 1; Natalia Łuniewska, Szkoła Podstawowa, Łuniewo Małe; Lilianna Grzeszczuk, Szkoła Podstawowa, Czyżew; Karolina Kobus, Szkoła Podstawowa, Łazów; Julia Iwanowska, Szkoła Podstawowa nr 1;

Kategoria kl. VI-VII, gimnazjum

I MIEJSCE- Szymon Targoński, Szkoła Podstawowa, Dąbrowa Wielka; II MIEJSCE- Paulina Andrzejczyk, Szkoła Podstawowa, Czyżew; III MIEJSCE- Anita Boguszewska, Szkoła Podstawowa, Jabłonka Kościelna; III MIEJSCE- Kamila Zabora, Szkoła Podstawowa, Miastkowo; WYRÓŻNIENIA: Michał Zaborowski, Szkoła Podstawowa, Rosochate Kościelne; Amelia Wdzieńkońska, Szkoła Podstawowa, Dąbrowa Wielka; Anna Wierzejska, Zespół Placówek Oświatowych, Korczew; Emilia Święcka, Zespół Szkół, Szumowo; Weronika Kozłowska, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, Zuzela; Izabela Sutkowska, Szkoła Podstawowa, Nur; Kamila Kryńska, Gimnazjum Publiczne, Perlejewo;

Kategoria szkoła średnia

I MIEJSCE- Paulina Rozwadowska, ZSZ, Wysokie Mazowieckie; II MIEJSCE- Agnieszka Kaczyńska, ZSZ, Wysokie Mazowieckie; III MIEJSCE- Kamila Żochowska, ZSOiP, Wysokie Mazowieckie; WYRÓŻNIENIA: Natalia Sokołowska, ZSOiP, Wysokie Mazowieckie; Natalia Ołdakowska, ZSZ, Wysokie Mazowieckie;

Kategoria dorośli

I MIEJSCE- Urszula Podbielska, Miejski Dom Kultury, Ostrów Mazowiecka; I MIEJSCE- Wanda Kuciel, Miejski Dom Kultury, Ostrów Mazowiecka; II MIEJSCE- Marzena Okuła, Szkoła Podstawowa, Radule; III MIEJSCE- Maria Żochowska, Miejski Dom Kultury, Ostrów Mazowiecka; WYRÓŻNIENIA: Michał Krajewski, Ośrodek Szkolno- Wychowawczy, Długobórz; Robert Bojar, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ciechanowiec; Teresa Gryczon, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stare Lubiejewo; Wiesław Dąbrowski, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Stare Racibory;

 

www plakat NASZA ZIEMIA2019 1

56e6312a9d7ada2a33220c66f07d1841d5309638 20190315jarmark

Dziękujemy wszystkim za udział! W tym roku konkurs przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego wszystkie instytucje, które wzięły w nim udział otrzymają "podziękowania". Będziemy je wysyłać sukcesywnie pocztą.

W konkursie wzięło udział 72 instytucji!!! Zgłoszono łącznie 772 prace!!!

[przypominamy: rok 2018- 48 instytucji, 511 prac]