W niedzielne popołudnie 13 stycznia 2019 r. w siedzibie ośrodka kultury w Czyżewie odbyły się "Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych".

0000fotogaleria

Spotkanie zainaugurowała Dyrektor GOK-u- Pani Katarzyna Kostro witając zgormadzoną publiczność. Następnie Burmistrz Czyżewa- Pani Anna Bogucka złożyła wszystkim noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, jak też podziękowała uczestnikom za kultywowanie tradycji bożonarodzeniowego kolędowania, natomiast organizatorom za organizację osiemnastej już edycji prezentacji.

Prezentacje kolędnicze rozpoczęły dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Panią Anię Kazimierczuk, które wcielając się w rolę pierniczków zaprezentowały powitalny wiersz, a następnie słodkimi ciasteczkami poczęstowały mile zaskoczoną widownię. Jako druga grupa kolędnicza zaprezentowały się „Herody Gminy Czyżew” z „Królem” na czele, w rolę którego od lat wciela się Pan Stanisław Kamianowski z Rosochatego Kościelnego. Publiczność szczególnie rozbawiły wesołe monologi i kreacje aktorskie Żyda i Diabła. Następnie wystąpiły dziecięce i młodzieżowe grupy wokalne „B-moll” i „Nova Noota”, które przygotowała pani Agnieszka Ołdakowska- instr. GOK-u w Czyżewie. Młodzi wokaliści pięknie zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończyło „Kolędowanie z szopką z Wąsosza” w wykonaniu Pana Jacka Nowaka z córką. Warto nadmienić, iż zarówno szopka, jak i lalki, mają już 50 lat, a Pan Jacek prezentuje je co roku i kontynuuje tą wspaniałą tradycję kolędniczą nieprzerwanie od małego dziecka.