Drukuj

 Czyżewski ośrodek kultury zaprosił chętnych mieszkańców gminy, w niedzielę 3 lutego 2019 r., na program artystyczny Kabaretu "Czwarta Fala".  

Zabawny duet zaprezentował m.in. parodię przebojów Zenka Martyniuka oraz hit "Wieśka Tico", pokazał jak upiec "dobrą" ;-) pizzę, jak skutecznie "likwidować" ;-) gimnazjum, jak "modnie" ;-) ubierają się Polacy. Gromkim brawom oraz spontanicznym wybuchom śmiechu nie było końca. Widzowie usatysfakcjonowani i rozbawieni opuszczali salę widowiskową ośrodka kultury po godzinnych prezentacjach, pozując wcześniej do wpólnej pamiątkowej fotografii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów.

0000fotogaleria

Link do parodii hitu "Despacito"

4f mini

k4 my mini

Kabaret Czwarta Fala- kielecka formacja młodego pokolenia, której twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych aspektów pozornie normalnych sytuacji. Kabaret ma na koncie 3 autorskie programy, każdy doskonale przyjmowany przez publiczność.
Czwarta Fala powstała we wrześniu 2009 roku w Kielcach i może pochwalić się aż 50 nagrodami na ogólnopolskich festiwalach kabaretowych, z czego większość stanowią nagrody publiczności. W jego skład wchodzą- Mateusz Lewkowicz i Damian Lebieda, oraz Bartek Cedro.
Do najbardziej znanych postaci wykreowanych przez kabaret należą dwaj nierozgarnięci dresiarze- Kloc i Wentyl.
Młodość, pomysłowość i energia sceniczna- tak najkrócej można opisać twórczość Kabaretu. Każdy ich występ jest inny, każdy niesie w sobie potężną dawkę pozytywnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Zawsze gotowi do działania, zawsze pełni zapału. 
Nagrody:
1.Przegląd Kabaretów w Inowrocławiu- I miejsce
2. IV edycja konkursu „Skecz na Scenę” w Kielcach- II miejsce
3. Udział w eliminacjach regionalnych Przeglądu Kabaretów „PAKA”
4. Przegląd Kabaretów KOPYTKO w Toruniu- I miejsce
5. Przegląd Kabaretów KOPYTKO w Toruniu- Nagroda Publiczności
6. Kabaretowe Mistrzostwa Świata- zwycięstwo w eliminacjach
7. Międzynarodowy Kampus Artystyczny- FAMA- zwycięstwo w eliminacjach regionalnych w Poznaniu i uzyskanie zaproszenia na Finał w Świnoujściu
8. Przegląd Kabaretów KOKS w Kielcach- zwycięstwo w eliminacjach i awans do finału
9. Wałbrzyska Giełda Kabaretowa „PRZEWAŁKA” - Nagroda Publiczności
10. Wałbrzyska Giełda Kabaretowa „PRZEWAŁKA” - Nagroda Dziennikarzy
11. Przegląd Kabaretów Studenckich „DOWCIPAKERY” Kraków – I miejsce
12. Przegląd Kabaretów Studenckich „DOWCIPAKERY” Kraków – Nagroda Publiczności
13. Skierniewicki Odcinek Kabaretowy „SOK” - I miejsce
14. Skierniewicki Odcinek Kabaretowy „SOK” – Nagroda Publiczności
15. Mały ryjek 2010 - II miejsce
16. Debeściak 2015 - III miejsce
17. Debeściak 2015 - Nagroda Główna w Konkursie Filmowym
Najpopularniejsze numery:
Kloc i Wentyl na wakacjach- tym razem dwóch nierozgarniętych dresiarzy trafia nad polskie wybrzeże, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, niestety zapominają o jednym szczególe- noclegu. Recepcjonista hotelowy do którego dzwonią, może być pewien że czeka go ciężka przeprawa.
Biuro Matrymonialne - wstydliwy i zamknięty w sobie Adam trafia do biura matrymonialnego „Strzała Amora” żeby odnaleźć miłość swojego życia. Kto wie, może ta jedyna czeka na niego bliżej, niż mu się wydaje?
Wykrywacz kłamstw - ojciec postanawia raz na zawsze skończyć kłamstwa swojego syna i na bazarze kupuje specjalny hełm, który wykryje każde kłamstwo… naprawdę każde.
Napad - Tomasz Jacyków i Robert Biedroń organizują skok na bank, który ma zapewnić im wieczny dobrobyt.  Zapominają o tym, że żeby zrobić napad, przydałby się również plan działania. 
Pokaz mody polskiej - przekrój polskiej mody ostatnich lat, kreacje stworzone przez najpopularniejszych projektantów, wobec których nikt nie będzie obojętny.

kabaret www