Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie
serdecznie zaprasza do sali kinowej GOK-u w Czyżewie
dnia 18.09. w niedzielę o godz. 15.30 na pokaz filmu pt.
G o ś c i e, czyli na wschodnich bezdrożach
W s t ę p     b e z p ł a t n y
Uwaga!!! wiek widzów:od 15 lat
Seans odbędzie się dzięki uprzejmości Białostockiego Ośrodka Kultury, który nieodpłatnie przekazał DVD z filmem na prośbę starszej grupy teatralnej z GOK-u w Czyżewie. Pokaz filmu odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2011 (www.edd2011.pl): o godz. 15.00 przed seansem odbędzie się pokaz filmików nagranych w ramach projektu „Drużyna Kasztana”. [szczegółowe informacje: www.gokczyzew.pl]
W 2011 roku GOK w Czyżewie otrzymał patronat Europejskiego Roku Wolontariatu za działania projektowe pn. „Drużyna Kasztana”.
Info poniżej: www.filmowepodlasieatakuje.pl

Wydawca DVD „Goście…”: PODLASIE MAKES ME HAPPY oraz Białostocki Ośrodek Kultury.
Pierwszy niezależny film nowelowy zrealizowany przez podlaskich filmowców, który tworzy osiem nowel:
ANALIZA TERYTORIÓW reż. Paweł Nazaruk
MAMOBÓJCY reż. Grupa Przeciąg
NIEPROSZEŃCY reż. Marek Włodzimirow
NA LOTNISKU reż. Przemek Młyńczyk
HARDWARE VI reż AlcoDudes
BAĆMAN reż. Wojciech Koronkiewicz
DROGA DO RAJU reż. Irek Prokopiuk
TY JESTEŚ MĄDRY, POWIEDZ DLA MNIE? reż. Hermanos de Chamuco
połączonych w jedną całość animacjami wykonanymi przez Sebastiana Łukaszuka.

Młody Marokańczyk Anouar próbuje dostać się do Europy Zachodniej, a konkretnie - do Amsterdamu. Droga do celu wiedzie jednak dziwnym trafem przez Podlasie, wschodnią krainę, którą - gdy raz się do niej zawita - z wielkim trudem można opuścić... Dzika, nieokiełznana przyroda, gościnni, choć dość specyficzni mieszkańcy, miejscowe napitki, mamroczące pod nosem w dziwnym języku staruszki i najpiękniejsze dziewczyny na świecie, wciągają Anouar’ a w wir szalonych wydarzeń. W trakcie zaledwie kilkunastodniowego pobytu, przybysz z dalekiego Południa dowie się jak smakuje noc spędzona w samolocie na lotnisku, kim jest podlaski Baćman i wiejskie Szeptuchy. Będzie o włos od wylądowania na stole jako... podlaski przysmak, pomoże też grupie młodych kontestatorów zmienić wygląd Białegostoku. A jeśli doda się do tego jeszcze noc spędzoną na podlaskim, wiejskim weselu i podróż z tajemniczą skrzynią po przygranicznych wsiach, można oczekiwać że Anouar na Podlasiu nudzić się nie będzie...Podobnie jak i wszyscy widzowie! Podlaskie plenery, miejscowi filmowcy, aktorzy – profesjonalni i nieprofesjonalni (z przeprowadzonego wcześniej, głośnego na Podlasiu castingu), muzycy i ich różnorodna i fascynująca muzyka, to wszystko tworzy pierwsza niezależną pełnometrażową produkcję zrealizowaną na Podlasiu! Witamy w krainie żubra i filmu!
Realizacja: PODLASIE MAKES ME HAPPY