GOK w Czyzewie zaprosił mieszkańców gminy do udziału w wyjątkowej inicjatywie "Tydzień dla Niepodległej". Jej finałem było uroczyste święto "11 Listopada"

FOTORELACJA z 11.11.2018 r. [ze strony www.umczyzew.pl]

W programie znalazły się m.in. X Gminny Konkurs Historyczny pt. "Mieszkańcy Czyżewa i okolic w walce o Odzyskanie Niepodległości" pod patronatem Burmistrza Czyżewa, Regionalny Konkurs Plastyczny "100 lat Niepodległej Polski- plakat" oraz Koncert Patriotyczny "Czyżew dla Niepodległej"

poniżej: fotorelacja z Koncertu Patriotycznego 10.11.2018 r.

0000fotogaleria

W sobotnie popołudnie 10 listopada 2018 r. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprosił chętnych mieszkańców gminy oraz gości do wysłuchania koncertu patriotycznego realizowanego w czasie trwania inicjatywy „Tydzień dla Niepodległej”, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa pani Anny Boguckiej. Swoją obecnością zaszczycili nas tego dnia m.in. Radny Powiatu Wysokomazowieckiego pan Jerzy Pakieła oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Czyżewie pan Witold Sienicki.
Koncert przygotowała młodzieżowa orkiestra dęta z czyżewskiego GOK-u pod batutą kapelmistrza Cezarego Witkowskiego, uczniowie oraz nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie, której dyrektorem jest pan Krzysztof Witkowski oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, którego dyrektorem jest pani Alicja Bańkowska.
Na zakończenie publiczność obejrzała prezentacje muzyczno- taneczne w wykonaniu orkiestry z udziałem mażoretek „En Viva” działających w czyżewskim GOK-u pod opieką pani Natalii Olszewskiej.
Koncert był wyrazem wdzięczności za 100 lat wolności polskiego narodu i niepodległości Polski, w tym również naszej małej ojczyzny.  Na zakończenie dyrektor GOK-u pani Katarzyna Kostro zaprosiła publiczność do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Inicjatywę "Tydzień dla Niepodległej" realizowały: Gmina Czyżew, Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, Muzeum Ziemi Czyżewskiej oraz przedszkole i szkoły gminne.

10.11. 2018 koncert the best

11.11.2018 plakat the best wersja 2