Wzorem lat ubiegłych na scenie czyżewskiego Ośrodka Kultury  30 września br.  odbył się koncert w ramach XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „SACRUM ET MUSICA”.

DSC 0127yry

Festiwal co rocznie organizowany jest Filharmonię Kameralistyki im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. W Czyżewie gościliśmy zespół I Solisti Laudensi z Włoch w składzie Manuela Lucchi – skrzypce i Fabio Merlini – organy.

Miłośnicy muzyki poważnej mogli usłyszeć   utwory m.in. A. Corelli, T. Albinoni, J.S. Bach, A. Vivaldi. Każde wykonanie było nagradzane gorącymi oklaskami.

Koncert zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Czyżewie i Banku Spółdzielczego w Czyżewie

30 września 2018 r. (niedziela)

CZYŻEW, godz. 15:30 – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mazowiecka 34

MANUELA LUCCHI (WŁOCHY) – skrzypce
FABIO MERLINI (WŁOCHY) – organy

i solisti laudensi

SOLISTI LAUDENSI

I solisti Laudensi, zespół prowadzony przez Fabio Merliniego, jest jednym z najbardziej aktywnych zespołów kameralnych obecny na międzynarodowej scenie artystycznej od 1970 roku.
Od 2013 roku nagrywa wyłącznie dla prestiżowej wytwórni płytowej TACTUS.
Z biegiem lat zespół gościł światowej sławy solistów takich jak Katia Ricciarelli, Enrica Ciccarelli, Marco Fornaciari, Giuliano Carmignola, Sergio Balestracci, Dagoberto Linhares,Daniela Ruzza, Simion Stanciu, Denia Mazzola Gavazzeni, Achille Berruti i Andrea Bacchetti.
Wśród licznych występów są koncerty w Torino (Teatro Regio), Rimini (Sagra Musicale Malatestiana), Modena (Teatro Comunale), Saluzzo (Settembre Saluzzese), Gorizia, Roma (40 Concerti), Asolo (Concerti Malipiero), Brescia (Festival di Musica Sacra), Lago di Garda (Estate Musicale), Zaragoza Festival, Festival di Camogli, Estate musicale Maffeiana a Verona, Festival Piceno, Festival Paganiniano, Alba Music Festival, Carniarmonie. Inverno musicale di Bordighera i Festival Les cles du classic.
Zespół występuje w różnych składach, od duetu, przez trio, kwartet, kwintet fortepianowy, septet, oktet i wiele innych, łączących instrumenty smyczkowe i dęte wykonując repertuar od baroku do współczesności.

0000fotogaleria