Czyżewski GOK oraz Muzeum Ziemi Czyżewskiej  zorganizowały w ramach EDD2018 wiele ciekawych inicjatyw.

„Europejskie Dni Dziedzictwa 2018” – Historia Ziemi Czyżewskiej zamknięta w walizkach.
Tegoroczne gminne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa pn. „Niepodległa dla wszystkich” odbyły się w Muzeum Ziemi Czyżewskiej oraz Gminnym Ośrodku Kultury. Wszyscy chętni odwiedzili nas w dwa wrześniowe weekendy 8- 9. i 15- 16. po to, by przede wszystkim zwiedzić muzeum pod okiem przewodników (p.Aneta Tryniszewska i p. Przemysław Wasilewski) oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach artystycznych (plastycznych- p.Katarzyna Kostro i teatralnych- p.Anna Kazimierczuk). Na zwiedzających czekały piękne pamiątkowe folderki, przypinki i balony przygotowane specjalnie z okazji obchodów EDD2018. Warto nadmienić, iż Europejskie Dni Dziedzictwa organizowane są w Gminie Czyżew już od 2011 roku.

0000fotogaleria

edd2018 panorama na www