W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Bazylice Mniejszej w Sokołach odbyło się „I Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu”, zorganizowane przez Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Sokołach we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach.

dsc 0030W wydarzeniu wystąpiły: Zespół z Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie, Schola "Dąbrowskie Grzmoty" z Parafii w Dąbrowie Wielkiej, Schola z Bazyliki Mniejszej w Sokołach, a także zespoły dziecięce, młodzieżowe i dorosłych z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach.Imprezę poprowadziła Kamila Puczel.
Koncert rozpoczął występ zespołu Harmonica, który wykonał kolędy: "Gdy się Chrystus rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "W żłobie leży", "Gdy śliczna Panna", "Z narodzenia Pana" oraz "Bóg się rodzi".
Następnie zaprezentowali się uczestnicy wszystkich zespołów - razem ponad 100 wykonawców. Dzieci i młodzież wspólnie zaśpiewali: "Lulajże Jezuniu", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem
pasterze", "Świeć gwiazdeczko, świeć" (solistka - Gabriela Szablak), "Pastuszek bosy" (solista - Gabriel Zabłudowski), "Cicha noc". Soliści wykonali nastrojowe kolędy: "Maleńka miłość" - Anna Bruszewska, Ewelina
Zalewska i Julia Andrzejczyk, "Jezus malusieńki" - Julia Drągowska (skrzypce), Zofia Żochowska, Natalia Kruszewska, Michał Zaborowski oraz "Mizerna cicha" - Łukasz Kamiński.
Śpiewającym towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Lilianna Brzoska i Julia Grabowska - skrzypce, Paweł Halicki - klawisze, Mateusz Grabowski - gitara basowa, Jan Mokrzewski - gitara akustyczna, Łukasz Halicki i Juliusz Jabłoński - gitara. Kierownikiem muzycznym oraz dyrygentem całego wydarzenia był Piotr Ostrowski.

(info za: CKB w Sokołach)

fotohtmlgok