W niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. odbyła się już siedemnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Kostro- Dyrektor GOK-u, która powitała licznie zgormadzoną publiczność. Następnie w imieniu własnym i Burmistrza Czyżewa- Pani Anny Boguckiej, noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, złożył Pan Andrzej Molenda - Zastępca Burmistrza. Podczas prezentacji zaszczycili nas swą obecnością m.in. Ks. Andrzej Klimaszewski z Parafii w Czyżewie, Ks. Paweł Perkowski z Parafii w Dąbrowie Wielkiej,Radny Powiatu Pan Jerzy Pakieła oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie, na czele z Przewodniczącym Panem Witoldem Sienickim.

prezentacje zespow koldniczych 23Foto. Patryk Wojtczuk

Prezentacje kolędnicze zainaugurowały „Jasełka”w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii, których opiekunem jest Pani Wioletta Muszyńska.Następnie wystąpiły „Herody  z Perlejewa” przygotowane przez Panią BożenęBujno- Prezesa Stowarzyszenia „Perlejewo łączy”. Warto nadmienić, iż jedną z ról w widowisku gra Wójt Gminy Perlejewo Pan Krzysztof Radziszewski. Jako kolejna grupa wystąpiły dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Panią Annę Kazimierczuk, które wcielając się w rolę aniołków, choinek, śnieżynek i mikołajek zaprezentowały wiersz bożonarodzeniowy. Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończył koncert kolęd i utworów bożonarodzeniowych wyśpiewanych wspólnie przez zespół wokalny działający w GOK-u pod opieką Pana Piotra Ostrowskiego, wspólnie ze Scholą działającą przy Parafii w Dąbrowie Wielkiej pod opieką Ks. Pawła Perkowskiego.

Wszyscy występujący otrzymali na pamiątkę dyplomy, które gratulując udanych prezentacji wręczał Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Molenda. Licznie zgromadzona publiczność z żalem, ale i satysfakcją opuszczała po dwóch godzinach Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

GOK w Czyżewie

fotohtmlgok