Dnia 19 września br. w Muzeum Ziemi Czyżewskiej odbyło się podsumowanie projektu pt. „CZYŻEW inspiruje!”, w którym uczestniczyli Pani Burmistrz Anna Bogucka, Ks. Kan. Eugeniusz Sochacki, Ks. Proboszcz Antoni Loro, Radni Rady Miejskiej, Dyrektor GOK-u Katarzyna Kostro, Dyrektor SP w Dąbrowie Wlk. Lech Krajewski, Wicedyrektor SP w Czyżewie Radosław Sienicki, Kierownik Biblioteki Gminnej Katarzyna Kazimierczuk, jak teżnauczyciele szkół gminnych oraz uczestnicy projektu wraz opiekunami, członkami rodzin i znajomymi.

zdjecie strona 1

Na wstępie Pani Ania Kazimierczuk podziękowała za przybycie gościom i uczestnikom inicjatywy oraz w kilku zdaniach opowiedziała o działaniach zrealizowanych w projekcie (zajęcia artystyczne w GOK-u oraz muzeum, wyjazd szlakiem kościołów Gminy Czyżew, wystawy prac plastycznych, plener malarski w SP w Dąbrowie Wlk., konkurs plastyczny). Wręczyła również „podziękowania” przedstawicielom instytucji, szkół i organizacji, które jak zawsze chętnie współpracowały ze stowarzyszeniem na rzecz sukcesu kolejnej inicjatywy kulturalnej mieszkańców gminy.

Szanowni goście skierowali do głównych realizatorów oraz uczestników przedsięwzięcia słowa uznania z uwagi na ciekawy, artystyczny charakter działań, umiejętność zintegrowania wielu pokoleń oraz edukację w kwestii dziedzictwa kulturowego gminy – w ramach wyjazdu uczestnicy projektu, dzięki życzliwości i pomocy gospodarzy parafii, zwiedzili zabytkowe świątynie w Czyżewie (Proboszcz Eugeniusz Sochacki), Dąbrowie Wielkiej (Proboszcz Andrzej Stypułkowski) i Rosochatem Kościelnem (Proboszcz Antoni Loro).

Następnie Pani Burmistrz Anna Bogucka oraz Pani Anna Kazimierczuk (instruktor GOK-u oraz prezes St. Kult. Ziemi Czyżewskiej) wręczyły „dyplomy” licznej grupie uczestników projektu.

Na zakończenie spotkania odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Czyżew inspiruje!” pod patronatem Burmistrza Czyżewa. Dyplomy oraz nagrody laureatom wręczyła Pani Katarzyna Kostro oraz Pani Katarzyna Kazimierczuk.

Na wszystkich gości czekało wiele upominków, folderów i słodkości przygotowanych przez urząd miejski, stowarzyszenie i GOK.

Poniżej prezentujemy listę laureatów konkursu plastycznego w ramach projektu:

I miejsce: Kinga Dołęgowska- SP Dąbrowa Wielka, Dominika Mościcka- SP Dąbrowa Wielka

II miejsce: Olga Filipczyńska- SP Rosochate, Natalia Kur- GOK Czyżew/ SP Czyżew

III miejsce: Pani Joanna Stańczuk- Czyżew, Amelia Tajer - GOK Czyżew/ SP Czyżew

Wyróżnienia: Izabela Stańczuk- GOK Czyżew/ SP Czyżew, Julia Stańczuk - GOK Czyżew/ SP Czyżew, Kamila Dybowska- GOK Czyżew/ SP Czyżew, Sylwia Stańczuk- GOK Czyżew/ Przedszkole w Czyżewie, Patrycja Dąbrowska- ZSOiZ Czyżew, Mateusz Tomczuk- ZSOiZ Czyżew, Kacper Banaśczuk- SP Czyżew, Rafał Łuniewski- SP Czyżew, Joanna Bogucka- SP Czyżew, Klaudia Kaczyńska- SP Czyżew.

Realizatorzy projektu podziękowania kierują do Ks. Krzysztofa Szakiela, Dyr. ZSOiZ w Czyżewie Pani Alicji Bańkowskiej, Pani Aliny Rzymskiej, Pani Anny Zaborowskiej, Pani Anety Tryniszewskiej, Pani Magdaleny Saniewskiej, Pana Jarosława Kopczewskiego i Pana Przemysława Wasilewskiego.

Inicjatywa edukacyjna p.t. „CZYŻEW inspiruje!” została zrealizowana na podstawie Porozumienia o współpracy partnerskiej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” oraz Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej (Projekt: Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji Stowarzyszenia LGD „Brama na Podlasie” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”).

GOK w Czyżewie/ St. Kult. Ziemi Czyżewskiej/ Muzeum Ziemi Czyżewskiej

fotohtmlgok