dsc0063911 lutego 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się X Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czyżewa. Sędzią turnieju był pan Krzysztof Kupniewski, opiekun czyżewskiego koła szachowego.

W tym roku gościliśmy 41 uczestników z powiatu ostrowskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego.

Prezentujemy państwu wyniki rozgrywek w pięciu kategoriach.

Kategoria żeńska do lat 13:

I miejsce  - Natalia Sudak –Stara Ruskołęka, II miejsce – Katarzyna Wardaszka- Stara Ruskołęka, III miejsce – Magdalena Kalupa- GOK w Czyżewie

Kategoria żeńska powyżej lat 13:

I miejsce – Julia Skupiewska- GOK w Czyżewie

Kategoria męska do lat 13:

I miejsce – ex aequo Łukasz Piszczatowski- Dąbrówka Kościelna i Krystian Zaremba- SP Andrzejewo, II miejsce  - Albert Lubowicki- Dąbrówka III miejsce – Marcin Piętka- Dąbrówka, IV miejsce- Wiktor Aronowicz- GOK w Czyżewie, V miejsce- Dawid Kulesza- GOK w Czyżewie

Kategoria męska 14- 16 lat:

I miejsce –Marcin Araźny- GOK w Czyżewie,  II miejsce- Jakub Śmiarowski- Mały Płock, III miejsce- Jakub Kaczyński- GOK w Czyżewie

Kategoria męska powyżej 16 lat:

I miejsce "Puchar Burmistrza Czyżewa" - Mateusz Janowicz- Zambrów, II miejsce  -Tomasz Ołowski- Ołowskie gm. Nur, III miejsce  - Karol Płocha -  GOK w Czyżewie

Dyplomy, nagrody, statuetki oraz puchar wręczyli laureatom Burmistrz Czyżewa- Pani Anna Bogucka, Dyrektor GOK-u Pani Katarzyna Kostro oraz Pan Krzysztof Kupniewski. Wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobiazgi z logo GOK-u, natomiast 20 osób spośród uczestników turnieju zostało wylosowanych przez Panią Burmistrz i otrzymało sympatyczne nagrody pocieszenia. Z okazji jubileuszu 10-lecia turnieju Pani Burmistrz wręczyła Panu Krzysztofowi Kupniewskiemu specjalne „Podziękowanie” za 10-letnią współpracę oraz rozwijanie pasji szachowych w regionie.Nadmieniła, iż to dzięki jego zaangażowaniu rokrocznie przybywa turniejowi nowych uczestników. Pani Dyrektor wręczyła Panu Krzysztofowi jubileuszowy upominek. Podziękowała również Pani Burmistrz za zainicjowanie turnieju oraz wspieranie ośrodka kulturyw jego realizacji.

Dziękujemy wszystkim za dziesięcioletnią współpracę, gratulujemy uczestnikom i laureatom. Zapraszamy za rok!

Anna Kazimierczuk- GOK w Czyżewie

fotohtmlgok