Drukuj

ŚPIEW

21 października br. w Szepietowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Piosenki „Szepietowo 2016” (w kategorii szkół podstawowych). Celem konkursu było ożywienie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, inspirowanie ich do rozwijania własnej twórczości muzycznej oraz wyłanianie młodych talentów, wymiana doświadczeń i pomysłów artystycznych, popularyzacja  polskiej piosenki.

Jury w skład którego weszli przedstawiciele z instytucji biorących udział w konkursie po przesłuchaniu wszystkich wykonawców przyznało I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w kilku kategoriach.

W kategorii soliści szkoły podstawowe kl. 1- 3  I miejsce zdobyła Wiktoria Wasilewska. Natomiast w kategorii soliści szkoły podstawowe kl. 4- 6 Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Anna Sienicka.

Opiekunem koła wokalnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie jest Pan Piotr Ostrowski. Gratulujemy sukcesu instruktorowi oraz jego podopiecznym!

SZACHY

Powiatowy Turniej Szachowy w Szepietowie

9 października 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbył się XIII Powiatowy Turniej Szachowy „Szepietowo 2016”. W rozgrywkach szachowych uczestniczyło 41 zawodników. Klasyfikację prowadzono w pięciu kategoriach: mężczyzn, kobiet, chłopców do lat 18, chłopców do lat 13, dziewcząt do lat 13.

Przeprowadzony turniej promował grę w szachy na szczeblu powiatowym i rejonowym, umożliwił bezpośredni kontakt miłośników gry w szachy, wymianę doświadczeń oraz doskonalenie umiejętności gry poprzez logiczne myślenie. W ramach turnieju wyłoniono Mistrza Szachowego Powiatu Wysokomazowieckiego oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Z Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie w kategorii mężczyzn II miejsce zdobył Karol Płocha. Natomiast w kategorii  dziewcząt do lat 13 II miejsce zdobyła Katarzyna Gronostajska.

IV Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego

Impreza szachowa odbyła się 6 listopada w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce. V miejsce w punktacji ogólnej zajął Karol Płocha. Natomiast III miejsce w kategorii chłopców do lat 10 zajął Jakub Pietruszewski.

Szachistów z Czyżewa przygotował opiekun koła szachowego GOK-u, Pan Krzysztof Kupniewski. Gratulujemy sukcesu!

PLASTYKA

W dniu 24 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”. Na konkurs wpłynęło prawie 500 prac z 26 instytucji oświaty i kultury naszego powiatu.

W kategorii „przedszkola i oddziały przedszkolne” Wyróżnienie zdobył Hubert Sienicki reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Natomiast  w kategorii „gimnazja i szkoły średnie”  I miejsce zajęła Paulina Plewko uczennica Zespołu Szkół w Rosochatem Kościelnem, która uczęszcza również na zajęcia koła plastycznego do naszego ośrodka kultury. Gratulujemy!