24 marca najmłodsi mieszkańcy Czyżewa zostali zaproszeni do sali widowiskowej GOK-u na spektakl w wykonaniu Studia Artystycznego "Pacynka" z Łap.
 
Każde dziecko zna legendę o Smoku Wawelskim. Dlatego my zapraszamy publiczność na opowieść o Smoku… Bazylim. Nasz bohater przybywa z zagranicy, by odwiedzić swojego dziadka – Smoka Wawelskiego. Jednak już na początku wyprawy okazuje się, że podróż bohatera do Krakowa wcale nie będzie łatwa, bo ktoś za wszelką cenę chce pokrzyżować plany Bazylego i sprawić, by nie trafił do grodu księcia Kraka. Bazyli nie zraża się jednak niepowodzeniem i z pomocą m.in. Złotej Rybki i Syrenki Warszawskiej dociera w końcu do celu swej podróży.
Publiczność, razem ze Smokiem Bazylim, bierze udział w jego niezwykłej wyprawie. Dzieci, wspólnie z głównym bohaterem, poznają najważniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce, a także ich rozmieszczenie na mapie.
Spektakl jest dobrym przykładem na to, że z pomocą innych da się przezwyciężyć wszelkie trudności i osiągnąć obrany cel.  
Do góry ↑