18 grudnia 2015 r. podopieczni „Młodzieżowej Orkiestry Dętej” i „Teatru Marzeń”, realizujący wspólnie projekt pt. „nienaDĘTA MŁODZIEŻ” koncertowali w Kętrzynie w ramach tzw. "tournee". Wyjazd, z dotacji PAFW, zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej dzięki pomocy Pani Burmistrz Anny Boguckiej we współpracy z Gminą Czyżew oraz Rodzicami podopiecznych.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego na zamku w Kętrzynie. Młodzież rozpoczęła je koncertem świątecznym w głównej sali zamkowej. Orkiestra zagrała, natomiast młodzi aktorzy zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. Dla wszystkich wspólne muzykowanie na zamku było wyjątkowym i wspaniałym doświadczeniem. Następnie uczniowie zwiedzili gotycką Bazylikę Św. Jerzego, po której oprowadził ich ksiądz kan. Stanisław Majewski. Ksiądz proboszcz opowiedział bardzo ciekawą historię świątyni i wieży, w lochach której- wg legendy- więziony był polski żołnierz, który wyrzeźbił figurę Matki Boskiej znajdującą się obecnie w Sanktuarium w Świętej Lipce.
Ostatnim punktem pobytu w Kętrzynie była wizyta w "Bombkarni" Państwa Elżbiety i Tadeusza Doroszko. W Konsulacie Świętego Mikołaja, w przepięknej bajkowej scenerii młodzież zagrała i zaśpiewała samemu Świętemu Mikołajowi wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy. Następnie za sprawą mikołajowych czarów młodzi muzycy i aktorzy zamienili się w elfy i samodzielnie wykonywali bombki, które można podziwiać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury. Na zakończenie zwiedzili również fantastyczną galerię Bombek, w której znajdują się przeróżne ozdoby choinowe, oryginalne kolorowe choinki, jak też suknie balowe wykonane z bombek.
Fotorelacja na profilu fejsbukowym Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej, zapraszamy!yes