31 maja 2015 roku, w słoneczną i ciepłą niedzielę odbyła się druga edycja Pikniku nad Zalewem  w Czyżewie. Tego dnia wszyscy - dzieci, młodzież i dorośli - obchodziliśmy "Święto Rodziny".
Festyn rozpoczęło rostrzygnięcie konkursu na najpiekniejszą laurkę dla mamy, którego organizatorem od wielu lat jest Biblioteka Publiczna Gminy Czyżew. Następnie licznie zgromadzona widownia podziwiała popisy taneczne mażoretek i zespołu "Pierwszy Krok" (op. Justyna Jakubczyk) oraz "Zespołu Tańca Towarzyskiego" (op. Robert Dąbrowski). Przez kolejną godzinę od 15.00, trwały zmagania rodzinne w turnieju prowadzonym przez pana Leszka Krajewskiego- dyrektora Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej . Wyniki Turnieju Rodzin: I miejsce -Piotr Krakówko z tatą, II miejsce- Amelia Wdzieńkońska z tatą , III miejsce-Ola Gosk  z tatą , wyróżnienia- Wiktor Aronowicz z mamą, Jakub Godlewski z mamą, Natalia Jankowska z tatą.
Nagrody, dyplomy oraz statuetki laureatom turnieju rodzinnego wręczyła na scenie pani Anna Bogucka, Burmistrz Czyżewa. Pani Burmistrz dokonała oficjalnego otwarcia festynu życząc wszystkim wspaniałej zabawy i miłego odpoczynku. Zaprosiła wszystkich uczestników imprezy do korzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów oraz zachęciła do podziwiania występów artystycznych. Szczególnie, że po upływie kilku chwil na scenie pojawił się Konrad KONY Czarkowski, finalista programu "Mam talent", pierwszy w Polsce lalkarz medialny. KONY zaprezentował widowni wspaniałe widowisko angażując do występów zarówno dzieci, jak i dorosłych. W oryginalnym, niezwykle wesołym i ciekawym programie pojawiły się m.in. Cleo i Edyta Górniak. Następnie młodzież z ZSOiZ w Czyżewie zaprezentowała synchroniczny pokaz kelenerski. W międzyczasie uczennice ZS w Rosochatem Kościelnem przeprowadziły wiele konkursów rodzinnych z nagrodami np. mama śpiewa ulubioną piosenkę z dzieckiem, dziecko wykonuje makijaż mamie. Na scenie dzieci i młodzież z zespołów wokalnych (op. Agnieszka Zaniewska) zadedykowały i wyśpiewały rodzicom koncert wesołych piosenek i nostalgicznycb utworów. Mali i trochę więksi aktorzy z "Teatru Marzeń" (op. Anna Kazimierczuk) zaprezentowali widowni barwny spektakl pt. "Podróż z Małym Księciem".
Na przybyłych tego dnia gości czekało wspolne grillowanie na plaży oraz kajaki i rowery wodne na zalewie. Dzieciom wręczano balony i uśmiechnięte lizaki. Nauczyciele ZS w Czyżewie przeprowadzili wiele ciekawych konkursów zręcznościowych z nagrodami, a uczniowie ZSOiZ wraz opiekunami zachecali do zabawy w specjalnym namiocie integracyjnym. Jak zawsze również, dzieci mogły bezpłatnie korzystać z licznych urządzeń rekreacyjnych. Tegoroczny festyn w Czyżewie uważamy za bardzo udany. Dopisała nam pogoda, a uczestnicy wspólnie świetnie się bawili. Żal było tego wieczoru opuszczać stadion. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok!