Weronika Kalupa, podopieczna Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie, od samego początku gra w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej na saksofonie. Ćwiczy pod czujnym okiem kapelmistrza orkiestry, pana Krzysztofa Witkowskiego. Jest jednocześnie uczennicą klasy saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego  w Zambrowie.
Weronika Kalupa uczennica II klasy saksofonu cyklu 4 – letniego w PSM I st. im. W. Lutosławskiego w Zambrowie, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych I stopnia.
Przesłuchania, które odbywają się na zasadach konkursu, organizowane są przez CEA – organ nadzoru pedagogicznego nad szkołami artystycznymi w Polsce, w cyklu co dwa lata. Mają na celu badanie poziomu nauczania w szkołach artystycznych prowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przesłuchania były dwuetapowe, finał ogólnopolski poprzedziły przesłuchania makroregionalne w których przypadku PSM I st. w Zambrowie  wzięli udział uczniowie ze szkół muzycznych z trzech województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W finale ogólnopolskim, który odbył się w Radomiu w dniach 13-15 stycznia 2015 r. uczestniczyło 94 uczniów ze szkół muzycznych z całej Polski- laureatów przesłuchań makroregionalnych.
Weronika wykonała następujący program:
1. George Bizet – Solo de L’arlesienne
2. Ferrer Ferran – Baghira
Uczennicy akompaniowała na fortepianie Jolanta C. Terlecka – Porębska.
Weronika jest uczennicą klasy saksofonu prowadzonej przez pana Krzysztofa Witkowskiego. Serdecznie gratulujemy Weronice oraz panu Krzysztofowi . Życzymy dalszych Im sukcesów!