Burmistrz Czyżewa zaprasza mieszkańców dnia 11 listopada na obchody Narodowego święta Niepodległości.

30 października w sali widowiskowej GOK-u odbył się konkurs historyczny pt. "Dwie wojny, jedna Ojczyzna". Uczestnicy rozwiązywali test- sześć osób z nawiększą liczbą punktów przeszło do finału. Uczniowie pisali pracę pisemną na zadany temat.
Komisja w składzie: przewodniczący- Norbert Tomaszewski oraz członkowie: Anna Kazimierczuk, Adam Świderski oraz Adam Pieńkowski, przyznała:
I miejsce- Kinga Kuropatwa z ZSOiZ w Czyżewie
II miejsce- Anna Michalak z ZSOiZ w Czyżewie
III miejsce- Michał Rogalski z ZSOiZ w Czyżewie
Wyróżnienia zdobyli: Agnieszka Łojek z ZS w Rosochatem Kościelnem, Kinga Składanowska z ZS w Czyżewie oraz Marcin Bogucki z ZSOiZ w Czyżewie. Gratulujemy!
Wszyscy uczestnicy konkursu otzrymali upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Czyżewie. Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Czyżewskiej przekazały uczniom pamiątkowe albumy historyczne wydane przez Narodowy Instytut Dziedzictwa Oddział w Bialymstoku.
Uczniów do udziału w konkursie przygotowali: Elżbieta Szulborska- ZS w Rosochatem Kość., Adam Pieńkowski- ZS w Czyżewie, Adam Świderski i Hanna Łepkowska- ZSOiZ w Czyżewie.
poniżej: uczestnicy konkursu wraz z Komisją