"Konkurs historyczny"
5 listopada w Czyżewie odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej pod patronatem Wójta Gminy Czyżew pn. „Polska niepodległa – dwudziestolecie międzywojenne”. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, natomiast nagrody oraz upominki ufundował Urząd Gminy w Czyżewie. W komisji konkursu zasiedli: przewodniczący- p. Radosław Sienicki, członek- p. Elżbieta Szulborska, członek- p. Adam Pieńkowski, członek- p. Adam Świderski.

W pierwszej – testowej- części konkursu wzięło udział 30 gimnazjalistów i licealistów, do finału przeszło zaś siedem osób, które pisały pracę na zadany przez komisję temat.
Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
- Katarzyna Stokowska z Gimnazjum w Czyżewie
- Daniel Godlewski oraz Hubert Jaworowski z ZS w Rosochatem Kość.
- Lena Głuch z ZSOiZ w Czyżewie

I miejsce – Michał Pilichowski z ZS w Rosochatem Kość.
II miejsce-  Milena Jaźwińska z ZSOiZ w Czyżewie
III miejsce – Arkadiusz Podbielski z Gimnazjum w Czyżewie

Wyróżnieni, laureaci I, II i III miejsca oraz członkowie komisji otrzymali pamiątkowe książki, natomiast zdobywcy głównych nagród otrzymali dodatkowo, wręczone podczas uroczystych obchodów „11 Listopada”, piękne albumy historyczne.
Wójt Gminy i Rada Gminy w  Czyżewie Osadzie
zapraszają mieszkańców na gminne uroczystości
Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
które odbędą się w dniu 11 listopada 2010 r.

Program obchodów:
- godz. 11.00  Msza Św. w Kościele Parafialnym  p.w. Św.  Piotra i Pawła w  Czyżewie
  • - Uroczystość  przy Pomniku  Niepodległości
  • złożenie wieńców
  • - Uroczystość w  Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie
  • przemówienia
  • wręczenie Honorowej Odznaki Sybiru
  • ogłoszenie wyników:
              * gminnego konkursu plastycznego „Mój dom – to Polska”
       * konkursu wiedzy historycznej: „Polska Niepodległa –Dwudziestolecie
           Międzywojenne”
  • część artystyczna w wykonaniu uczniów Gimnazjum im Papieża Jana Pawła II  w Czyżewie