18 listopada 2012 r. w Urzędzie Miejskim w Czyżewie odbyła się uroczystość, poświęcona jubileuszowi długoletniego pożycia małżeńskiego dziesięciu par małżeńskich naszej gminy.
Są to: Halina i Józef Mystkowscy, Krystyna i Jan Dąbrowscy, Alina i Zygmunt Dołęgowscy, Janina i Tadeusz Gosk, Krystyna i Ireneusz Płocha, Wanda i Jan Safraniak, Zofia i Roman Skłodowscy, Irena i Józef Płaszczyńscy, Helena i Józef Drewnowscy oraz Teresa i Józef Dąbrowscy.
Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Część oficjalną w urzędzie poprzedziła Msza święta odprawiona w intencji naszych dostojnych par w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Czyżewie, przez ks. proboszcza - ks. Eugeniusza Sochackiego.
Aktu dekoracji medalami dokonała Burmistrz Czyżewa - Pani Anna Bogucka. „.. 50 lat temu stanęliście na ślubnym kobiercu, kiedy przysięgaliście sobie wierność i nieskończoną miłość, a dziś składamy Wam gratulacje za tak pięknie dotrzymane zobowiązania" - te słowa uznania pani Burmistrz kierowała do jubilatów.
Zostały wręczone także listy gratulacyjne i bukiety kwiatów.
W uroczystości uczestniczyli również: Ksiądz Dziekan - Eugeniusz Sochacki, Przewodniczący Rady Miejskiej - Witold Sienicki i W-ce przewodniczący Rady Miejskiej - Bogdan Sienicki, którzy dołączyli się do życzeń pani Burmistrz.
Cała uroczystość przebiegała w podniosłej i pełnej wzruszenia atmosferze.
Miłym akcentem była część artystyczna przygotowana specjalnie na tę uroczystość przez zespoły wokalne B-moll i Nova Noota oraz reprezentantkę Teatru Marzeń  działające przy GOK-u w Czyżewie [Zapraszamy do galerii zdjęć]
Na zakończenie wspólnie wzniesiono toast symboliczną lampką szampana i zaproszono Jubilatów wraz z rodzinami i przyjaciółmi na słodki poczęstunek.
To były piękne chwile pełne wspomnień i wzruszeń.
Wszystkim Jubilatom jeszcze raz życzymy wielu lat w zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych.
 
 
Do góry ↑