W dniu 23 listopada 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. „Pejzaże Powiatu Wysokomazowieckiego”.

Tegoroczne spotkania teatralne w czyżewskim GOK-u odbyły się pod hasłami „poezja- proza- dramat- teatr”. 16 oraz 17 listopada licznie odwiedzili nas uczniowie miejscowego przedszkola, Szkoły Podstawowej oraz ZSOiZ w Czyżewie, jak też Szkoły Podstawowej w Rosochatem Kość. Publiczność, która brała udział w trwającej dwa dni „teatralnej uczcie” świetnie się bawiła i z ogromnym żalem opuszczała nasz ośrodek kultury. Wszystko to dzięki wspaniałym- raz wzruszającym, innym razem zabawnym- występom małych, młodych oraz dorosłych aktorów.

Od czerwca do listopada 2017 roku na obiektach sportowych Orlika i hali sportowej realizowany był projekt pod hasłem „Sport dla wszystkich” finansowany przez Urząd Miejski w Czyżewie. Projekt realizowała animator Orlika Jolanta Wajszczyk przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i nauczycielami wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Czyżewie Grzegorzem Wojno i Ewą Wajszczyk.

11 listopada w Czyżewie odbyły się gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się w samo południe Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Czyżewie, odprawioną przez trzech Proboszczów z terenu naszej gminy ks. kanonika Eugenisza Sochackiego, ks. kanonika Antoniego Loro oraz ks. kanonik Andrzeja Stypułkowskiego.

W dniu 12 listopada 2017r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z GOK  pod batutą kapelmistrza Cezarego Witkowskiego  uczestniczyła w Festiwalu Orkiestr Dętych  w Szkole Podstawowej  Konarzycach.

26 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się IX Gminny Konkurs Wiedzy Historycznej pod patronatem Burmistrza Czyżewa Anny Boguckiej. W tym roku uczestnicy przygotowywali się do sprawdzenia swojej wiedzy w temacie „Napoleon, a sprawa polska. Burzliwe dzieje Księstwa Warszawskiego – w 210 rocznicę jego powstania”.

W poniedziałek 2 października br., w sali kolegialnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Wojewody Podlaskiego na „Inicjatywę Społeczną Roku”.