W ramach tegorocznych ferii zimowych, zorganizowanych przez czyżewski GOK, chętni mogli uczestniczyć w wielu różnorodnych inicjatywach.
Powodzeniem cieszyły się warsztaty nauki gry na instrumentach dętych oraz zajęcia taneczne mażoretek, jak również zajęcia plastyczne, tańca towarzyskiego, teatralne i szachowe. Nowością były lekcje hip-hopu, które zgromadziły wielu małych i dużych, pasjonatów tańca nowoczesnego.

W niedzielę 11 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się „Karnawałowy Koncert” Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Cezarego Witkowskiego z udziałem mażoretek, których instruktorem jest Natalia Olszewska. Koncert był podsumowaniem kilkudniowych warsztatów muzycznych oraz tanecznych zorganizowanych przez ośrodek kultury w czasie ferii zimowych.

21 stycznia 2018 r. odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. W turnieju wzięło udział 52 zawodników ze szkół powiatu wysokomazowieckiego. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: dziewcząt do lat 13, chłopców do lat 13, dziewcząt do lat 18, chłopców do lat 18. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali- Pan Grzegorz Samełko i Pan Janusz Osiekowicz.

Dnia 24 stycznia br., z okazji ferii zimowych Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zorganizował dzieciom i młodzieży wyjazd do Białegostoku.

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Bazylice Mniejszej w Sokołach odbyło się „I Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu”, zorganizowane przez Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Sokołach we współpracy z Parafią pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach.

W niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. odbyła się już siedemnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Kostro- Dyrektor GOK-u, która powitała licznie zgormadzoną publiczność. Następnie w imieniu własnym i Burmistrza Czyżewa- Pani Anny Boguckiej, noworoczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, złożył Pan Andrzej Molenda - Zastępca Burmistrza. Podczas prezentacji zaszczycili nas swą obecnością m.in. Ks. Andrzej Klimaszewski z Parafii w Czyżewie, Ks. Paweł Perkowski z Parafii w Dąbrowie Wielkiej,Radny Powiatu Pan Jerzy Pakieła oraz Radni Rady Miejskiej w Czyżewie, na czele z Przewodniczącym Panem Witoldem Sienickim.

W Czyżewie tradycyjnie już od wielu lat Nowy Rok część mieszkańców witała wspólnie z lokalnymi władzami. Drugi rok powitanie nowego roku odbyło się nad zalewem, w które to radosne spotkanie przybyłych mieszkańców i gości wprowadziła muzyka taneczna.

Dnia 15 grudnia br. mali artyści z kół zainteresowań czyżewskiego GOK-u, a szczególnie liczna grupa podopiecznych pani Kasi Kostro z koła plastycznego, odwiedzili Bombkarnię„Doroszko” w Kętrzynie na Mazurach.

14 grudnia 2017 r.  miało miejsce nagrodzenie laureatów gminnycheliminacji  Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego „Zapobiegamy pożarom”, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury  w Czyżewie i ZOSP w Czyżewie.